4.2.2015 12:43

Πρώτη εμφάνιση με την Κ17 για τον Γ.Μπαστιάνο

Tην πρώτη του εμφάνιση με την φανέλα της Κ17 της ΑΕΛ Καλλονής έκανε ο Γιάννης Μπαστιάνος, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Λεβαδειακό, η οποία έληξε ισόπαλη 1-1. Στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου και περίπου 50 μέτρα πίσω από το κέντρο ο αμυντικός Βαρθαλάμης έκανε «διώξιμο» και «κρέμασε» τον τερματοφύλακα Σελάχα ο οποίος βρισκόταν στο ύψος της περιοχής πέναλτι. Το 0-1 ήταν το σκορ με το οποίο οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Το τελικό 1-1 διαμόρφωσε στο 78’ ο Τζανετέλλης με απευθείας εκτέλεση φάουλ δέκα μέτρα έξω από την περιοχή.

ΚΑΛΛΟΝΗ: Σελάχας, Καμαρός (74’ Μπαλάσκας), Κονδύλας, Ζαραδούκας, Χασάπης, Χατζέλλης, Μερτζάνης (85’ Χαμσαλάρι)), Κιόττου, Βουρλής (60’ Μπαστιάνος), Τζανετέλλης, Μοσχούδης

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Κολοβός, Καμπόσος (80’ Ζυμπέρι), Βασιλείου, Λεοντίου (90’ Στυλιανού), Μεμινάχ, Λούλος (90’ Παντίσκας), Κρεμάδης, Καντάς (53’ Κουπέ), Βαρθαλάμης, Σωτηρίου (65’ Αθανασόπουλος) , Γρηγοριάδης