25/5/15 21:31

τελ. ενημ.: 25/5/15 21:39

Φουλ για Γ' Εθνική ο Κανάρης

ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΤΕΣΣΑΡΑ ΣΤΑ ΝΕΝΗΤΑ

Την μοναξιά της κορυφής του 10ου ομίλου απολαμβάνει ο Κανάρης μετά την μεγάλη νίκη του με 4-2 στα Νένητα επί του Πανναξιακού, για την 5η αγωνιστική των αγώνων μπαράζ της Football League 2. Στο καλύτερο του ίσως φετινό παιχνίδι, ο Κανάρης επικράτησε δίκαια της ομάδας της Νάξου, αν και έμεινε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 1-2, με τους παίκτες του Τσατσαρώνη να βγάζουν απίστευτο πάθος σε όλο το παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μονίαρο στο 26', αλλά στο επόμενο λεπτό η λάθος συνεννόηση Μελέκου και Κωττατή έφερε το 1-1 για τον Πανναξιακό, ο οποίος πήρε το προβάδισμα με τον Παπανικολάου στο 36'. Η αντίδραση του Κανάρη ήρθε στο 49' με τον Ζεράι να κάνει το 2-2, ενώ στο 75' ο Φόρσος, που είχε περάσει λίγο νωρίτερα ως αλλαγή έκανε το 3-2 και ξεσήκωσε τον κόσμο στο γήπεδο των Νενήτων. Σαν να μην έφτανε αυτό, δύο λεπτά αργότερα ο Κωστάλας πέτυχε και 4ο γκολ για τους "κιτρινόμαυρους", οι οποίοι είχαν κι άλλες ευκαιρίες στη συνέχεια στην αντεπίθεση.

Πλέον, ο Κανάρης έχει 11 βαθμούς, τρεις περισσότερους από Διαγόρα και Πανναξιακό, με τον τελευταίο να μην έχει ούτε μαθηματικές ελπίδες για άνοδο. Ο Κανάρης τερματίζει πρώτος σε περίπτωση νίκης ή ισοπαλίας στη Μυτιλήνη, ή ακόμα και με ήττα με διαφορά ενός γκολ, εφόσον όμως ο Πανναξιακός έχει επικρατήσει του Πυθαγόρα στη Σαμο.

ΚΑΝΑΡΗΣ: Κωττατής, Γρίγος, Κωστάλας [85' Κάργατζης], Χρουσάκης, Γιοβανάκης, Λέσι, Βαιντερλής, Μελέκος [46' Χωρεψιμάς], Ατσάλης, Μονίαρος [72' Φώρσος], Ζεράι.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ: Τσουκαλάς, Καρελέμογλου, Κωτσαρής, Παπανικολάου, Κατσάνης, Γαλάνης [80' Καρούσης], Χαμηλοθώρης, Ευριπιώτης, Λύκα, Κούτρος, Κατσούδας [70' λ.τρ. Ντάσιος]

Περισσότερο ρεπορτάζ, φωτογραφίες και δηλώσεις των πρωταγωνιστών στον "π" της Τετάρτης.