30.4.2017 18:49

Είμαστε πια πρωταθλητές, έρχονται άλλες εποχές

ΜΕ 4 ΣΤΑ 4 Ο ΝΗΡΕΑΣ ΚΑΡΔΑΜΥΛΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΑΙΓΑΙΟΥ

Σαν τρένο πέρασε και τα σάρωσε όλα, χωρίς σταματημό με μια εκπληκτική εμφάνιση και στους τέσσερις αγώνες,  ο Νηρέας Καρδαμύλων πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση που θα οδηγήσει και στην άνοδο στη μεγάλη κατηγορία με αντίπαλο τον Πρωταθλητή Κρήτης.

Στον αγώνα της Κυριακής που πραγματικά κρίθηκε στη λεπτομέρεια κρατώντας αμείωτο το ενδιαφέρον του κόσμου ως το τέλος, ο Νηρέας επικράτησε στο τάι μπρέικ με 17-15 και πήρε τη νίκη με 3-2 σετ απέναντι σε ένα, ΑΣΕ Νεωρίου που αγωνίστηκε με πάθος για τη νίκη.

Ο Νηρέας ξεκίνησε δυναμικά πήρε τα δυο πρώτα σετ αλλά η αντεπίθεση από τον Ερμή ήταν αποτελεσματική και οδήγησε το ματς στο τάι μπρέικ