Εκλογές 2014

29/4/14 12:23

τελ. ενημ.: 2/5/14 10:20

Αυτούς ψηφίζουμε στην Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου

Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Ανδρέας Μπάλλας (ΑΝΤΑΡΣΙΑ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ)

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Χίου: Παντελής Καλόγερος

Υποψήφιοι Περιφερειακοί  Σύμβουλοι

ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΖΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΜΙΚΕ

ΓΑΝΙΑΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΟΠΗ) ΤΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ

ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΒΛΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥ

ΔΗΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

ΚΑΝΤΖΑΒΕΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

ΚΟΥΝΟΥΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗ ΔΑΝΑΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΜΟΣΧΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΝΤΟΥΛΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥΔΩΡΟΥ

ΠΑΠΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

ΣΟΥΤΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

 

Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Αγλαΐα Κυρίτση (ΒΟΡΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟ ΓΟΝΙΜΗ ΓΡΑΜΜΗ)

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Χίου: Μανώλης Στάθης

Υποψήφιοι Περιφερειακοί  Σύμβουλοι

1.      ΑΝΤΩΝΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

2.      ΒΑΓΙΑ ΕΛΠΙΔΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

3.      ΒΕΝΕΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ

4.      ΓΕΩΡΓΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΥΜΕΩΝ

5.      ΚΑΒΟΥΡΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

6.      ΚΑΡΚΑΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

7.      ΚΟΥΤΣΟΔΟΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

8.      ΛΑΒΑΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

9.      ΠΑΥΛΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

10.  ΠΕΙΡΑΝΤΑΚΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ του ΙΩΑΝΝΗ  

11.  ΣΕΡΓΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ  

12.  ΣΤΑΜΟΥΛΗ ΑΡΕΤΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ  

13.  ΣΤΑΥΡΙΝΟΥΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΙΣΙΔΩΡΟΥ  

14.  ΤΑΝΑΪΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΥ  

15.  ΤΣΑΡΤΣΑΛΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ του ΗΛΙΑ  

16.  ΦΙΣΤΟΥΡΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ του ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)

17.  ΦΥΚΑΡΗ ΑΘΗΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)

 

Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Χριστιάνα Καλογήρου (ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙΓΑΙΟ)

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Χίου: Σταμάτης Κάρμαντζης

Υποψήφιοι Περιφερειακοί  Σύμβουλοι

1 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

2 ΑΘΑΝΑΤΟΣ-ΚΑΖΑΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

3 ΒΕΡΓΙΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ

4 ΒΟΥΔΙΑ-ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

5 ΖΑΝΝΙΚΟΣ ΜΑΡΚΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΗΡΥΚΟΥ

6 ΖΩΑΝΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

7 ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ

8 ΚΑΝΑΡΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

9 ΚΩΤΤΗ ΣΟΦΙΑ του ΣΠΥΡΟΥ

10 ΜΑΝΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΙΩΑΚΕΙΜ

11 ΜΑΝΔΑΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

12 ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ

13 ΜΠΟΥΓΔΑΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

14 ΜΠΟΥΣΕΚΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

15 ΞΕΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

16 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΗΛΙΑ

17 ΤΩΡΑ-ΕΚΑΤΟΜΜΑΤΗ ΟΥΡΑΝΙΑ του ΜΙΚΕ

 

Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Νάσος Γιακαλής (ΙΣΧΥΡΟ ΒΟΡΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟ)

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Χίου: Κωνσταντίνος Γανιάρης

Υποψήφιοι Περιφερειακοί  Σύμβουλοι

1. ΓΙΑΚΟΥΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Παντελή

2. ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΗΛΕΚΤΡΑ του Σταματίου

3. ΚΑΛΟΥΠΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Δημητρίου

4. ΚΑΣΤΑΝΟΥ ΑΜΑΛΙΑ του Γεωργίου

5. ΚΛΕΙΣΣΑΣ ΗΛΙΑΣ του Θωμά

6. ΚΡΑΚΑΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Αργυρίου

7. ΛΕΟΝΤΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη

8. ΜΟΥΝΔΟΥΛΑ ΡΟΔΟΚΛΕΙΑ (ΚΛΑΙΡΗ) του Παντελή

9. ΝΟΜΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

10. ΞΥΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

11. ΠΑΡΘΕΝΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του Γεωργίου

12. ΠΙΤΣΙΚΟΥΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ του Δημητρίου

13. ΣΠΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

14. ΣΤΟΥΠΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παναγιώτη

15. ΤΕΤΤΕΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Μιχαήλ

16. ΤΣΑΡΔΑΚΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Κωνσταντίνου

17. ΧΟΥΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΙΑΝΑ) του Γεωργίου

 

Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Στρατής Κόρακας (ΛΑΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ)

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Χίου: Γεώργιος Αμπαζής

Υποψήφιοι Περιφερειακοί  Σύμβουλοι

1. Αμπαζής Γιώργης του Ηλία 
2. Ζωφός Γιάννης του Αντρέα
3. Κούνουπας Μάρκος του Γεωργίου
4. Κακαρίνος Μάριος του Ευστρατίου
5. Οικονόμου Χρήστος του Σωτήρη
6. Κυριάκου Μαρίνα του Οδυσσέα
7. Παμπουρτζή – Ξυλά Ξένια του Γεωργίου
8. Σαρρή Σκούφαλου Αγγελική του Γεωργίου
9. Κώττη-Ξυλά Ευγενία Μαρία του Σταύρου

10. Κολοκυθιά Μαρία του Μιχαήλ
11. Μορφούλη Στέλλα του Σταματίου
12. Ψωμαδάκης Δημήτρης του Ιωάννη
13. Ψαρούδης Γιώργος του Κωνσταντίνου
14. Ρέππας Μάκης του Δήμου
15. Ταξείδης Ευθύμης του Δημητρίου
16. Γδύσης Γιάννης του Στυλιανού
17. Γεωργιακώδης Πέτρος του Κωνσταντίνου
18. Σαλιάρης Δημήτρης του Ευαγγέλου
19. Μαθιούδης Θεόδωρος του Δημητρίου
20. Γεωργακάκης Πρόδρομος (Μάκης) του Γεωργίου
21. Λαμπαδοχυτός Μιχαλής του Ιωάννη
22. Μιχαλάκης Αριστείδης του Νικολάου

 

Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Βασίλης Μπάλας (ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟΣ ΑΝΕΜΟΣ Β. ΑΙΓΑΙΟΥ)

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Χίου: Αγλαΐα (Γιούλα) Αργυρούδη

Υποψήφιοι Περιφερειακοί  Σύμβουλοι

1. Βενιάδης Ελευθέριος του Κυρίλλου 

2. Καβαδά Σοφία (Σόφη) του Κωνσταντίνου 

3. Κούβακας Φραγκούλης του Νικολάου 

4. Kουνιάδης Παντελής του Γεωργίου

5. Κοτσακάς Γεώργιος του Κωνσταντίνου 

6. Μπογή Μαρία του Νικολάου 

7. Παΐδα Σεβαστή (Σέβη) του Φραγκούλη

8. Ρικανιάδης Νικόλαος του Γεωργίου

9. Χαζάκης Σπυρίδων του Μιχαήλ 

10. Χαλάτση Γιαγκουδάκη Φιλία του Νικολάου 

11. Χατζηδημητρίου Νικόλαος του Σταματίου

 

Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Ιωάννης Σπιλάνης (ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΖΩΗΣ ΜΕ ΤΟ ΑΙΓΑΙΟ)

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Χίου: Μιχαήλ Πιππίδης

Υποψήφιοι Περιφερειακοί  Σύμβουλοι

ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΜΑΡΚΟΥ

ΛΑΓΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΜΟΔΕΣΤΟΥ

ΜΕΛΗ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΞΗΝΤΑΡΙΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΣΧΟΥ

ΠΙΠΙΔΗ- ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΚΟΡΝΗΛΙΑ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΣΠΥΡΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΣΤΡΟΓΓΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ

ΦΡΑΓΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ

ΦΩΤΕΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ

ΨΑΡΕΛΛΗ ΕΙΡΗΝΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ

 

Δείτε επίσης