Αυτ/κες εκλογές 2019

31/5/19 11:29

τελ. ενημ.: 2/6/19 8:02

Αυτοί είναι οι νέοι πρόεδροι και τα συμβούλια στα χωριά της Χίου

Ολοκληρώνεται σταδιακά το παζλ του αυτοδιοικητικού χάρτη της Χίου. Το politischios.gr δημοσιεύει τα ονόματα των νέων προέδρων των τοπικών συμβουλίων στα χωριά της Χίου

Δ.Ε. Αγίου Μηνά

Θυμιανά: Γιώργος Μαμαλής (Πρόεδρος), Κώστας Βλάχος, Γιώργος Πατελίδας, Χρυσάνθη Φραγκάκη, Δήμος Καρασούλης, Βαλάντης Επιτροπάκης και Κώστας Δαμίρης

Νεχώρι: Δημήτρης Αγκάς (Πρόεδρος), Σταμάτης Βλαχάκης, Βάσσα Κλαδιά, Ιωάννης Πρώης, Κατερίνα Αργυρούδη


Δημοτική Ενότητα Αμανής

Βολισσός: Σωτήρης Παραδείσης, Τζένη Λαγού, Κατερίνα Κυλαδίτη, Γιάννης Μαδιανός, Οδυσσέας Κοκκινάκης.

Άγιο Γάλας: Παναγιώτα Τσινή

Διευχά: Σπύρος Φωκάς

Κέραμος: Νίκος Τσιαδής

Κουρούνια: Φίλιππος Βουρνούς

Λεπτόποδα: Κώστας Ρυμικής

Μελανιός: Στέλιος Δάφνος

Νέα Ποταμιά: Μανώλης Καρυάμης

Νενητούρια: Γιάννης Σκυριώτης

Παρπαριά: Νάσος Βατράνης

Πιραμά: Μιχάλης Καφετζής

Πισπιλούντα: Μιχάλης Λαγός

Τρύπες: Δημήτρης Γωνιάς

Φυτά: Δημήτρης Πυργούσης

Χάλανδρα: Μάμας Σιταράς


Δ.Ε. Ιωνίας

Βουνό: Βαρβάκης Σταύρος

Έξω Διδύμα: Γαλανούδης Γιάννης

Θολοποτάμι: Παπαμονιώδης Παντελής, Στρουμπάκης Κώστας, Στεφανίδης Γρηγόρης, Γαλανούδης Ισίδωρος, Γαλανούδης Νικόλας

Καλλιμασιά: Γανιάρης Ευάγγελος, Κουμελάς Γιάννης, Σύλλας Δημήτρης, Γανιάρης Χαράλαμπος, Μπαλλής Κυριάκος

Καταρράκτης: Βαράκλα Χριστίνα, Λαμπίρη Ασπασία, ΚιουράνηςΜιχάλης, Θωμάς Ελευθέριος, Κοκκώδη Ελευθερία

Κοινή: Μονιώδης Νικόλαος

Μέσα Διδύμα: Τρικύλας Κώστας

Μυρμήγκι: Γιαννούμης Αντώνης

Νένητα: Ταναΐνης Τάκης, Παρθενάκη Ζηνοβία, Στείρου Ασπασία, Πάμπαλος Τηλέμαχος, Κουφούδης Άγγελος

Παγίδα: Γεωργαλάς Νικόλαος, Λαβίδας Νικόλαος

Φλάτσια: Τσόρη Μαρίνα


Δ.Ε. Καμποχώρων

Άγιος Γεώργιος Συκούσης: Ποδιάς Βασίλης, Γαλάτουλα Αναστασία, Ντούλου Ευαγγελία, Φλουράς Ιωάννης, Ασκελης Ιωάννης

Βαβύλοι: Καμπούρης Κωνσταντίνος

Βασιλεώνοικο: Κοντογιάννης Κωνσταντίνος, Καμπούρης Στέλιος, Κουλουρούδη Αριέττα, Αμπανούδης Πέτρος, Σκουλικίδης Μιχάλης

Βερβεράτο: Παλιούρα Ελένη

Δαφνώνας: Παπαγιάννης Ευάγγελος, Σιδεράτου Παρασκευή, Μισιριώτης Παντελής, Μέλλη Θάλεια- Μαρίνα, Σακαράκης Ιωάννης

Ζυφιάς: Τσιβής Παντελής

Χαλκειός : Βίγκας Βασίλης, Αυγουστίδης Ευστράτιος, Κουτσουράδη Ελένη, Συριώδης Μανώλης, Καλβίνου Εμμανουέλα


Δ.Ε. Καρδαμύλων

Αμάδες: Μανωλάκης Πρόδρομος

Βίκι: Μπιλιχούτης Θεόδωρος

Καμπιά: Καλογεράς Σταμάτης

Καρδάμυλα: Βασιλάκης Νικόλαος, Κουντουρούδα Σαρρή- Ειρήνη, Σαββοπούλου Θεοδώρα, Βλήτα- Κοντού Ειρήνη, Τσατίρης Αδαμάντιος, Τσιλίμου Λεμονιά, Μαρινάκη- Χρυσούλη Αικατερίνη

Πιτυός: Φυτούσης Μιχάλης

Σπαρτούντα: Μπουρνιάς Παντελής


Δ.Ε. Μαστιχοχωρίων

Αρμόλια: Γιαγκουδάκης Κυριάκος , Γαβαλά Δήμητρα, Πρωτόπαπας Νικόλαος- Αργύριος, Λιβανός Βασίλης, Ατσάλη Φιλιώ

Βέσσα: Τώρας Ιωάννης

Ελάτα: Γιακουμής Κωνσταντίνος, Δέλιος Ερωτόκριτος, Στρατίδης Νικόλαος

Καλαμωτή: Σταθόπουλος Θεοδόσιος, Μελισσινός Δημήτρης, Γαλάτουλας Ξένος, Βαρλάς Μιχάλης και Καππού Θεοδώρα , Γλαβάς Άγγελος

Λιθί: Κολώτος Σταμάτης, Αριετάκης Ιωάννης, Σταμαργας Ιωάννης, Ζαγκλάκας Μιχάλης, Κοντούδη Φωτεινή

Μεστά: Αργυρούδης Γεώργιος, Σχολιάδης Κωνσταντίνος, Σαραντινούδης Νικόλαος, Μαχαίρα Καλλιόπη, Θηριανού Πολυτίμη

Ολύμποι: Χαλκιάς Μιχάλης, Ταμπακουλάκη Αγγελική, Ξυδέρης Ιωάννης, Κουτσοδόντης Νικόλαος, Καρβούνη Σοφία

Πατρικά: Ρηγάκης  Ευάγγελος

Πυργί: Βολάκη Ειρήνη, Σιδωράκης Ιωάννης, Ζερβούδης Ισίδωρος, Αυγουστίδης Γεώργιος, Κωττατής Κωνσταντίνος


Δ.Ε. Ομηρούπολης

Ανάβατος: Φιστές Γεώργιος

Αυγώνυμα: Δροσινός Κωνσταντίνος

Βροντάδος: Πελαντή Μαρία, Κάβουρας Μάρκος, Σαλλιάρης Παντελής, Βούκουνας Κωνσταντίνος, Ζαννίκου Καλλιόπη, Σκούφαλου Αγγελική, Κωστάλας Σπύρος

Καρυές: Κικιλή Χρυσοβαλάντω, Κατσάφαρος Σταύρος, Κρητικός Δημήτριος, Βενέτου Σεβαστή, Κυκιλής Μικές

Λαγκάδα: Μανώλης Πάσσας, Μάρκος Κούνουπας, Στέφανος Τσίγκος, Βαγγέλης Ασπρούλης, Δέσποινα Πεπόνη

Σιδηρούντα: Δημήτρης Γιακουμής

Συκιάδα: Μαυρέλος Κωνσταντίνος, Ρούλα Μαυρέλου, Κασμάς Αδαμάντιος, Μπουσέκας Γιάννης, Κασμάς Μάρκελλος


Δ.Ε. Χίου

Δ.Κ. Χίου: Βενέτος Συμεών, Κουτσοδόντης Γεώργιος- Παντελής, Καλογεράκη Θαρενού Αγγελική, Νεράκης Αγγελής, Καραμπουρνιώτης Φίλιππος, Μαμούνα Σοφία, Περρίκος Πέτρος, Γλύκα Δέσποινα, Ντούλος Νικόλαος, Δεββές Φώτης, Αμπαζής Ιωάννης

Δείτε επίσης