26.8.2023 14:05

Διπλά από Πρέμιερ Λιγκ και Σέρια Α

ΕΒΕΡΤΟΝ - ΓΟΥΛΒΣ: Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον πάτο της βαθμολογίας της Πρέμιερ Λιγκ, έχοντας αμφότερες γνωρίσει δύο ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Τα τηλεοπτικά δικαιώματα για τη σεζόν 2023/24

Μάλιστα, έχουν φέρει και παρόμοια σκορ, οριακές ήττες στην πρεμιέρα (1-0 εντός από τη Φούλαμ η Έβερτον, 1-0 και η Γουλβς από τη σαφώς ανώτερη Γιουνάιτεντ στο Μάντσεστερ), ντόρτι τη 2η αγωνιστική (4-0 από Άστον Βίλα η Έβερτον, 4-1 από Μπράιτον η Γουλβς). Η εικόνα της Έβερτον είναι πιο προβληματική (έχει να θυμάται μόνο ένα καλό ημίχρονο), ενώ αντιμετωπίζει και σοβαρά προβλήματα απουσιών.

Αντίθετα, η Γουλβς θα μπορούσε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από το Μάντσεστερ (αδικήθηκε μάλιστα και από τη διαιτησία), ενώ και η έκταση του σκορ στο ματς με την Μπράιτον ξεγελά. Το σετ θα έπρεπε να είναι πιο μοιρασμένο, αφού συναντάμε τέτοια απόκλιση θα ποντάρουμε στο καλοπληρωμένο διπλό, χωρίς να αδικήσουμε όποιον βάλει και κάλυψη δίπλα του.

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ - ΑΤΑΛΑΝΤΑ:Το πρόγραμμα της Φροζινόνε στο ξεκίνημα του Καμπιονάτο ναι μεν είχε δύο ματς στην έδρα της, ωστόσο αμφότερα με ζόρικους αντιπάλους. Ηττήθηκε 3-1 από την περσινή πρωταθλήτρια Νάπολι στην πρεμιέρα, με το σκορ να μπορούσε να ξεφύγει κι άλλο, καθώς φανέρωσε πολλά αμυντικά προβλήματα.

Τώρα την περιμένει η Αταλάντα, η οποία έκανε πολύ καλό ξεκίνημα, φεύγοντας με το διπλό από την έδρα της Σασουόλο. Μικρό το 2-0 (και με γκολ στο φινάλε μάλιστα) για να φανερώσει την υπεροχή της, πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, χάνοντας σπουδαίες ευκαιρίες. Έχει αρκετές λύσεις μεσοεπιθετικά και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις… αρρυθμίες των γηπεδούχων στα μετόπισθεν. Καλή επιλογή μοιάζει το διπλό.