11.9.2012 19:15

Στη Β' Φάση του Κυπέλλου Βαρβασιακός & Ατρόμητος

Στην επόμενη φάση της διοργάνωσης του κυπέλλου Χίου πέρασαν Βαρβασιακός και Ατρόμητος, οι οποίοι επικράτησαν των Ένωση και
Δόξα αντίστοιχα.
Στο δημοτικό στάδιο Χίου, ο Βαρβασιακός προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο 10λεπτο με δύο γκολ του Ντεμίρι και φάνηκε ότι θα έχει εύκολο έργο, αλλά η Ένωση κατάφερε και μείωσε στο ημίωρο με γκολ του Λύρα από πλάγια θέση, που ξεγέλασε τον τερματοφύλακα του Βαρβασιακού Ανδρεάδη. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλο ένα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο με τον Κωφό, που έγραψε το τελικό 3-1.

Οι συνθέσεις:

ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣ: Ανδρεάδης Γ., Ανδρεάδης Α., Πνευματικούδης Ι., Μπογιατζής Σ., Στάθης Μ., Γεωργούλης Μ., Παπαδόπουλος Ε., Ρεζούλι Α.  Ντεμίρι Α., Κωφός Δ., Φιράι Α.  (Βρούζης Σ., Ντάνος Ν., Μπαλίν Β., Πιστολής Χ., Ζαννάρας Μ., Μαμάκος Α., Μπακνής Ι.)

ΕΝΩΣΗ: Κόκορας Β., Καραμπουρνιώτης Φ., Μπουσές Α., Φύκαρης Χ.Θ., Νικήτας Ι., Παλάζης Ε., Ξάνθης Φ.Ρ, Κασμάς Κ., Καλογεράκης Ν., Μαυρέλος Κ., Λύρας Δ.  (Χριστοφάκης Ν., Μουρκόγιανης Π., Μαθιούδης Γ., Κασεμάτης Ε., Μπύρτας Α., Παπαμιχαλάκης Α., Μερκούρης Β.)

Περίπατος για Ατρόμητο
Ο Ατρόμητος, που επέστρεψε ξανά στο φυσικό του γήπεδο, δεν δυσκολεύτηκε με αντίπαλο την Δόξα και επικράτησε 6-0. Τέσσερα γκολ για το συγκρότημα του Στέφανου Παπαθεοδώρου πέτυχε ο Παντελής Σούκας (τα δύο με πέναλτι), ενώ άλλα δύο σημείωσε ο Νιάκας.

Oι συνθέσεις

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Σταθάκης, Τομάζος, Κύλης (Παπαγιαννάκης), Γκιάλης, Δασκάλου, Νιάκας, Σούκας Σ., Καρανικόλας (Φλουράς), Σέργης (Μίζερος), Σούκας Π., Σταματελόπουλος, Γεωργούλης, Σάλβια, Αττώνης, Τώρας.

ΔΟΞΑ: Μπλάτης, Σπύρου, Φαρμάκης, Βρακόπουλος, Χναράκης, Παπουτσέλης, Γκάγκας (Στουπάς), Ντομάτας (Κιάφα), Ψυχής, Παπακυριάκος, Καντηλώρος (Συριώδης), Μονιός, Γάνος, Μόσχος, Κίνδυλας