25.1.2016 11:23

Όλα παίζονται

ΚΑΝΑΡΗΣ – ΛΕΒΑΝΤΕ 3-1

Δίνοντας καλό δείγμα γραφής, ο Κανάρης νίκησε 3-1 την ουραγό Λεβάντε, μείωσε σε δύο τους βαθμούς διαφοράς από την Καλαμάτα, που βρίσκεται στην κορυφή των ομάδων της ζώνης υποβιβασμού και  στους τρείς από το Βύζαντα που είναι έξω από τη ζώνη, αλλά δείχνει ότι παραπαίει. Όλα παίζονται για την ομάδα των Νενήτων, η σωτηρία είναι εφικτή και με την ενίσχυση που αναμένεται, η ομάδα είναι ικανή να διεκδικήσει με αξιώσεις της σωτηρία της.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να πετύχουν γκολ στις αρχές και των δυο ημιχρόνων, αλλά και στο τέλος του πρώτου, με αποτέλεσμα να αποκτήσουν αγωνιστικό και ψυχολογικό αβαντάζ. Ταυτόχρονα οι δύο νέοι παίκτες Χριστούλης και Τσιούμας έδειξαν ότι μπορούν να βοηθήσουν την ομάδα

Ο Ντάμπος με πλασέ άνοιξε το σκορ 1-0 μόλις στο πρώτο λεπτό του αγώνα. Στο 9’ ισοφάρισε 1-1 για το Λεβάντε ο Μαρούδας με κεφαλιά με κεφαλιά. Στο 32’ με δυνατό βολέ μέσα από την περιοχή ο Σεζένιας πέτυχε το 2-1 και στο 47’ ο Τσιούμας με τον ίδιο τρόπο πέτυχε το τρίτο γκολ και έδιωξε το άγχος από τον Κανάρη