31.3.2012 22:48

Επέστρεψε Στην Α' Kατηγορία Ο Άτλας

Στην Α' Κατηγορία επέστεψε μετά από έναν χρόνο απουσίας η ομάδα του Άτλα, που επικράτησε 1-2 της Κυβέλης στο Φαφάλειο και την άφησε 7 βαθμούς πίσω στη βαθμολογία. Το παιχνίδι είχε λίγες φάσεις, με την Κυβέλη να έχει την κατοχή, αλλά να μην μπορεί να απειλήσει. Η πρώτη καλή φάση ήρθε στο 15', με τον Γιακούμα να πλασάρει αδύναμα από πλεονεκτική θέση. Στο 20', ο Άτλας πήρε το προβάδισμα με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παλαύρα. Στο 30' η Κυβέλη απείλησε για πρώτη φορά, με το σουτ του Ρε από πλάγια θέση να περνάει άουτ. Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 60', όταν ο Γιακούμας έβγαλε στον Μανιάτη που αστόχησε από το ύψος του πέναλτι. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Γιακούμας έβγαλε την πάσα στον Σύρο που έκανε το 0-2 από κοντά. Στο 75' οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν στον Τσαπάρα για πέναλτι, ενώ στις καθυστερήσεις μείωσαν σε 1-2 με τον Ρε.