4.12.2012 17:01

Επελαύνει ακάθεκτος

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ - ΚΑΝΑΡΗΣ 0-1

Kαλύτερoς ο Κανάρης στο πρώτο ημίχρονο νίκησε 0-1 τη Μικρασιατική . Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι  ισορρόπησαν τον αγώνα, χωρίς να γίνουν απειλητικοί για την εστία του Μονιώδη.

Σε αργή κίνηση:

49`: Ο Βαϊντερλής μετά από λάθος της άμυνας των γηπεδούχων πλασάρει με «λόμπα» τον Παλαιολόγο και πετυχαίνει το 0-1, διαμορφώνοντας και το τελικό σκορ.

Με επουσιώδη λάθη η διαιτησία των Τσαπάρα, Κάτσαρη και Τσούχλη.

Από τις δύο ομάδες διακρίθηκαν οι αμυντικές γραμμές.

ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ

Γ. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ (ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ)

Με τις αποκρούσεις του ειδικά στο πρώτο ημίχρονο δεν επέτρεψε στον Κανάρη να πετύχει περισσότερα γκολ.

Εμπνέει εμπιστοσύνη, κάνει μια από τις καλύτερες αγωνιστικές του περιόδους.

ΟΙ ΠΑΓΚΟΙ

ΧΡ. ΤΣΑΤΣΑΡΩΝΗΣ (ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ)

«Οι παίκτες μου έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό. Έχω πει ότι αν δεν χάσεις παιχνίδια δεν μπορείς να μάθεις.  Ορισμένα παιδιά που είναι νέα και παίζουν σε μια καινούρια θέση, ήταν αρκετά καλοί, αρχίζουν και  αποδίδουν, αλλά παρ’ όλα αυτά το γκολ που δεχθήκαμε ήταν δώρο της άμυνας μας στον Κανάρη. Εύχομαι τα καλύτερα στον  Κανάρη γιατί τα αξίζει.

Είχαμε πολλές απουσίες λόγω τραυματισμών, δεν είχαμε άλλες επιλογές. Οι απουσίες των Χανδρά, ο Φαφαλιού,, ο Φρ. Κουτελάκη, ο Μηναδάκη, δεν καλύπτονται. Ήταν αυτοί που τράβηξαν πέρσι το κουπί στη Δ` Εθνική και περιμέναμε να μας βοηθήσουν φέτος, αλλά δεν τους έχουμε».

Δ. ΚΑΒΟΥΡΑΣ (ΚΑΝΑΡΗΣ)

«Ήταν μια πολύ δύσκολη νίκη απέναντι σε μια ομάδα που ήξερε τι ήθελε μέσα στο γήπεδο και αυτό δεν μας επέτρεψε να βρούμε καθαρές φάσεις για να σκοράρουμε. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκεια του, με μονομαχίες σώμα με σώμα, με πολύ κλειστούς χώρους. Είμαι ικανοποιημένος α την προσπάθεια των παικτών μας γιατί καταφέραμε να νικήσουμε, που είναι πολύ σημαντικό για τη συνέχεια. Το προβάδισμα που έχουμε στη βαθμολογία είναι στιγμιαίο, αν έχουμε προοπτική πρωταθλητισμού θα φανεί στους  αγώνες που διεκδικούν το πρωτάθλημα. Τα παιδιά έχουν ένα καλό αγωνιστικό πνεύμα, μπορούμε και προσαρμοζόμαστε στις συνθήκες του κάθε αγώνα».