21.1.2015 17:33

Στον τελικό του κυπέλλου Δάφνη και Ηρακλής [ΒΙΝΤΕΟ]

Όπως και την προηγούμενη σεζόν, το κύπελλο Χίου θα διεκδικήσουν οι ομάδες που βρέθηκαν στον τελικό και πέρσι, η κυπελλούχος Δάφνη και ο φιναλίστ Ηρακλής.

Η Δάφνη δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο με τον Βαρβασιακό, που αγωνίζεται στη Β' Κατηγορία, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε πέντε γκολ και πήρε τελικά την νίκη. Το σκορ άνοιξε ο Σ.Μουλάκης, ο Σεζένιας πέτυχε δύο γκολ για το 0-3, ο Κίτρινος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4 και ο Σ.Μουλάκης και πάλι έγραψε το τελικό 0-5.

Στα Θυμιανά, ο φιλοξενούμενος Πύργος, πραγματοποίησε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο όταν και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για γκολ με τον Κάργατζη, ο οποίος είχε και δοκάρι με απευθείας εκτέλεση κόρνερ. Στην επανάληψη όμως, ο Ηρακλής ήταν πολύ ανώτερος, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και σκόραρε με τον Πάλλα, που είχε περάσει στο παιχνίδι στο ημίχρονο. Ο Πύργος τελείωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω απευθείας κόκκινης κάρτας στον Ζερβούδη, ο οποίος πάτησε εκτός φάσης τον Πουλιό.

Ειδήσεις σήμερα. Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.

Τα νέα της Χίου κάθε Παρασκευή στην πόρτα σας. Γίνετε συνδρομητής της εφημερίδας «πολίτης» συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική φόρμα εδώ.