9.12.2014 21:25

Κοντσέρτο για εξάσφαιρο

ΚΑΡΥΕΣ-ΚΑΝΑΡΗΣ 0-6

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε ο Κανάρης στις Καρυές. Οι παίκτες του Χριστόφορου Τσατσαρώνη μετά το πρώτο ημίωρο κυριάρχησαν στο γήπεδο και φιλοδώρησαν την ομάδα του Μιχάλη Χατζηδάκη με έξι γκολ, δεν μέτρησε άλλο ένα κανονικό και είχαν δύο δοκάρια. Οι Καρυές μετά την τρίλεπτη διακοπή εξ΄ αιτίας του τραυματισμού του τερματοφύλακα του Κανάρη Κρουσουλούδη, έχασαν τον έως τότε καλό ρυθμό τους και στη συνέχεια παραδόθηκαν στις ορέξεις των παικτών του πρωτοπόρου. Ο β` βοηθός Μαρτζέλος και ο διαιτητής Λιβανίδης κακώς δεν κατακύρωσαν γκολ υπέρ του Κανάρη σε κεφαλιά του Φόρσου, αφού η μπάλα πέρασε τη γραμμή της εστίας πριν τη διώξει ο Παπαγεωργίου.

Φάσεις/γκολ.

33`: Με ένα βαθύ σκίσιμο κάτω από το φρύδι  αποχώρησε από τον αγώνα ο τερματοφύλακας του Κανάρη Κρουσουλούδης. Μετά τις πρώτες βοήθειες από το γιατρό του αγώνα Νίκο Μακρίδη  μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, όπου του έκλεισαν την πληγή με τρία ράμματα.

40`: Ο Ατσάλης με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους 0-1.

43`: Με υπόδειξη του β` βοηθού Πετρίδη ακυρώνεται γκολ του Βαϊντερλή ως φάουλ στον γκολκίπερ των Καρυών Τσουρή. Αρχικά ο διαιτητής είχε κατακυρώσει το γκολ υπέρ του Κανάρη.

50`: Μακρινό σουτ του Βαϊντερλή στο οριζόντιο δοκάρι των Καρυών.

56`: Ο Ατσάλης πετυχαίνει και το 0-2 και πάλι με κοντινό πλασέ.

63`: Ο Ζεράι γράφει το 0-3 με πανομοιότυπο σουτ.

68`: Ο Λέσι δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του γράφοντας το 0-4 με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή.

75`: Με απευθείας κτύπημα φάουλ ο Βαϊντερλής πετυχαίνει το πέμπτο γκολ του Κανάρη, 0-5.

88`: Μετά από σουτ στο δοκάρι του Τσουρή ο Φόρσος πέτυχε γκολ που δεν μέτρησε, αφού πριν διώξει ο Παπαγεωργίου η μπάλα είχε περάσει την γραμμή των γκολπόστ.

90`: Ο Φόρσος με δυνατό βολέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ 0-6 για τον Κανάρη.

Από τις Καρυές διασώθηκαν οι Παπαγεωργίου και Αφενδής. Από τον Κανάρη δεν υστέρησε κανείς. Καλύτεροι οι Κωστάλας, Ατσάλης,  Βαϊντερλής και Χρουσάκης

Με λάθη η διαιτησία των Λιβανίδη και Μαρτζέλου, καλός ο Πετρίδης

ΚΑΡΥΕΣ: Τσουρής, Μουτάφης (77` Τσακίρης), Παπαμιχαλόπουλος, Παπαγεωργίου, Λελάκης, Καρανικόλας (70`Παπαμαργαρίτης), Αφενδής, Καλογεράς,Μπαστιάνος, Κάρμαντζης (46` Γιαγκίνης).

ΚΑΝΑΡΗΣ: Κρουσουλούδης (33`Κωττατής), Χατζηλάμπρου, Γρίγος, Χρουσάκης, Γιοβανάκης, Λέσι, Βαϊντερλής, Μελέκος (70` Φόρσος), Ατσάλης, Κωστάλας, Ζεράϊ (70` Μονίαρος).

ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ

Β. ΑΤΣΑΛΗΣ (ΚΑΝΑΡΗΣ)

Με τα δύο πρώτα γκολ που πέτυχε, ξεκλείδωσε την άμυνα των Καρυών. Δείχνει ότι βρίσκει και πάλι τον παλιό καλό εαυτό του.

ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

Μ. ΧΑΤΖΗΔΆΚΗΣ (ΚΑΡΥΕΣ)

« Ο Κανάρης είναι πολύ καλύτερος από εμάς και δικαίως διεκδικεί το πρωτάθλημα. Εμείς έχουμε πάρα πολλά αγωνιστικά προβλήματα, λείπουν πολλοί παίκτες θα κάνουμε ότι είναι δυνατόν καλύτερο στα δύο παιχνίδια που απομένουν μέχρι τη λήξη του πρώτου γύρου και τις διακοπές των Χριστουγέννων. Από εκεί και πέρα θα ανασυνταχθούμε και θα προσπαθήσουμε να πετύχουμε το στόχο μας που είναι η παραμονή στην κατηγορία. Μέχρι την επίτευξη του πρώτου τέρματος σταθήκαμε αρκετά καλά, αλλά στη συνέχεια απογοητευτήκαμε, τα παρατήσαμε και δίκαια ο Κανάρης πέτυχε και άλλα γκολ».

ΧΡ. ΤΣΑΤΣΑΡΩΝΗΣ (ΚΑΝΑΡΗΣ)

«Είμαι ικανοποιημένος από την εμφάνιση και το αποτέλεσμα. Από τη στιγμή που βρήκαμε τα πατήματα μας στο μικρό και με ιδιαιτερότητες γήπεδο, ήμασταν πολύ καλοί. Όμως συγχαίρω και τις Καρυές για τον τρόπο που αγωνίστηκαν. Έπαιξαν ποδόσφαιρο, είχαν αγωνιστική φιλοσοφία. Μόνο αυτές οι ομάδες θα κρατηθούν στην κατηγορία και στο ποδόσφαιρο. Συγχαρητήρια και στη διοίκηση για τη φιλοξενία και τα θαυμάσια  αποδυτήρια που έχουν, δεν υπάρχουν σε άλλο γήπεδο, εκτός από το Φαφαλίειο».