Το Δήμαρχο Χίου, Πολύδωρο Λαμπρινούδη επισκέφθηκε ο νέος Περιφερειακός Διοικητής Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Βορείου Αιγαίου Αντιπύραρχος Αθανάσιος Σερεντέλλος συνοδευόμενος από τον Διοικητή Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Χίου Ιάκωβο Αρχοντάκη.
Στη συνάντηση ανταλλάχτηκαν απόψεις για θέματα, που αφορούν την αντιμετώπιση και πρόληψη των φυσικών καταστροφών, ενώ έγινε θέμα η αντιπυρική προστασία και η ανάγκη για σωστή συνεργασία των δύο φορέων, εν όψει της θερινής περιόδου, με στόχο τον άριστο σχεδιασμό δράσεων και την άμεση αντιμετώπιση των περιστατικών.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.