Κοινωνία

12/1/13 11:56

τελ. ενημ.: 12/1/13 11:56

Βραβεύουν τους μαθηματικούς του μέλλοντος

Στο διαγωνισμό της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας «Παιχνίδι και Μαθηματικά» που έγινε την περσινή σχολική χρονιά 2011 – 12 μεταξύ μαθητών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (Ε, ΣΤ τάξη) διακρίθηκαν οι παρακάτω μαθητές, οι οποίοι και θα βραβευτούν στο Ομήρειο Πνευματικό Κέντρο Δήμου Χίου.

 

Από κάθε τμήμα της Ε και ΣΤ τάξης του κάθε Σχολείου βραβεύεται ο/η μαθητής/τρια με την υψηλότερη βαθμολογία. Σε περίπτωση ισοβαθμίας βραβεύονται δυο μαθητές.

 

Δημοτικό Σχολείο

Τάξη

Μαθητές που βραβεύονται

Θολοποταμίου

Ε

Πιτσάκης Παναγιώτης

ΣΤ

Στρουμπάκης Πέτρος

5ο Χίου

Ε

Μποροζάν Αυγουστίνος

Σωτηριανού Ελένη

Ξυλάς Γιάννης

ΣΤ

Μεννής Μάρκος

Τσιπουρλή Δήμητρα

Πυργίου

Ε

Αυγουστίδη Τρισεύγενη

ΣΤ

Κουταλιάρης Άγγελος

Κάμπου

Ε

Παπακώστας Βασίλης

ΣΤ

Ζουμίδη Ζωή

Φαρδής Στρατής

Πρωάκη Λένα

7ο Χίου

ΣΤ

Νομικού Αθηνά

Πλουμή Χριστίνα

Σαλαγάρας Στέφανος

Ζάτσε Γιόνι

Ε

Κανετίδου Ελένη

Κλεισσάς Κωνσταντίνος

Βούρειο Λιβαδίων

ΣΤ

Κισσάνη Αγγελική

Ε

Πάμπαλου Ραφαέλα

1ο Βροντάδου

Ε

Γαλανοπούλου Βασιλική - Μαρία

ΣΤ

Ρωξάνα Μαρία

Τσιρώνη Ωραιάνθη

Θυμιανών

Ε

Πεντάκης Αλέξανδρος

ΣΤ

Πτήνη Χριστίνα

Ψαρού Αναστασία

6ο Χίου

ΣΤ

Γεμέλου Μαρία

Ε

Θα ανακοινωθούν στο Ομήρειο

3ο  Βροντάδου

ΣΤ

Καρύτης Φώτιος

Φωτεινός Μιχαήλ

Ε

Ψώρας Εμμανουήλ

Ψώρα Καλλιόπη

8ο Χίου

Ε

Θα ανακοινωθούν στο Ομήρειο

ΣΤ

9ο Χίου

Ε

Ορφανίδου Ιωάννα

Λεβίδη Δέσποινα

ΣΤ

Δανιήλ Νίκος

Δεββέ Αναστασία

1ο Χίου

Ε

Σελάλα Ιωάννα

Μαυρομανωλάκη Μαρία

ΣΤ

Γαρρής Άγγελος

Μπενέτου Κυριακή

Καλλιμασιάς

Ε

Κωνσταντίνου Μιχαήλ

ΣΤ

Μελαχροινούδης Δημήτριος

2ο Χίου

ΣΤ

Ζωγράφου Δανάη

Χουζούρη Χριστιάνα

Ε

Μαρίνου Ειρήνη

Φραγκούλης Γεωργούλης

Παπασταματάκη Κωνσταντίνα

Σχολικό Κέντρο Καμποχώρων

Ε

Μπιρλή Στέλλα

ΣΤ

Βραχνής Γεώργιος

Σχολικό Κέντρο Καρδαμύλων

Ε

Σεντινάι Αμάντα

ΣΤ

Καραμήτσου Ελευθερία

Βολισσού

Ε

Αγιασμάτης Μιχαήλ

ΣΤ

Σαμπάν Ρόκαμ

 

Στην πρώτη φάση του διαγωνισμού «Θαλής» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας που έγινε το Νοέμβριο του 2012 μεταξύ μαθητών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Β, Γ Γυμνασίου, Α, Β, Γ Λυκείου) διακρίθηκαν οι παρακάτω μαθητές:

 

Τάξη

Μαθητής

Σχολείο

Β Γυμνασίου

Ξηνταριανού Αγγελική

Γυμνάσιο Κάμπου

Παπαμιχαήλ Αργυρώ

Γυμνάσιο Κάμπου

Χονδρέλης Ορέστης

Γυμνάσιο Κάμπου

Γ Γυμνασίου

Κουλουρούδη Μαρία

2ο Γυμνάσιο

Κυτριλάκη Αικατερίνη

4ο Γυμνάσιο

Πικούνη Μαρκέλλα

1ο Γυμνάσιο

Α Λυκείου

Λυγερού Μαρία

Λύκειο Βροντάδου

Μαλιαρουδάκης Βαγγέλης

2ο Λύκειο

Μιχάλα Ειρήνη

Λύκειο Βροντάδου

Παπαπροκοπίου Αγγελική

2ο Λύκειο

Β Λυκείου

Ασμάνης Ιωάννης

2ο Λύκειο

Επιτροπάκης Ηλίας

3ο Λύκειο

Κουρουνιώτης Χριστόφορος

3ο Λύκειο

Μαυριάνος Ηλίας

Λύκειο Βροντάδου

 

Σχόλια άρθρου: 0
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση