Εκλογές 2012

5/5/12 11:51

τελ. ενημ.: 5/5/12 11:52

Επιλογή μεταξύ 56 υποψηφίων

• ΠΟΙΟΥΣ ΚΑΛΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ

23 ψηφοδέλτια συν το λευκό θα παραλάβουν την Κυριακή όσοι προσέλθουν στις κάλπες. Μέσα σ’ αυτά 56 υποψήφιοι, άλλοι με χιώτικη καταγωγή κι άλλοι με μεταγραφή για να δικαιολογηθεί η παρουσία του ψηφοδελτίου,  διεκδικούν τις δυο έδρες του νομού Χίου. Ας τους γνωρίσουμε για να μην καθυστερήσουμε την ουρά που θα περιμένει έξω από το παραβάν.
Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα (ΠΑ.ΣΟ.Κ)
1. Γιαννάρας Μικές του Κωνσταντίνου
2. Τομάζος Κωνσταντίνος του Στυλιανού
3.Τριαντάφυλλος Κωνσταντίνος του Δημοσθένη
4. Τσουρή Ελπίδα του Στέφανου

Νέα Δημοκρατία (ΝΔ)
1. Κάρμαντζης Σταμάτιος του Γεωργίου
2. Μουσουρούλης Κωνσταντίνος του Δημητρίου
3. Σταυρινούδη – Σόδη Μαρία του Αριστείδη
4. Τζιάκη Ελένη του Αντωνίου
Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας
1. Ζωφός Ιωάννης του Ανδρέα
2. Μιχαλιάδης Ιωάννης του Παντελή
3. Παμπουρτζή – Ξυλά Πολυξένη (Ξένια) του Γεωργίου
4. Τσίγκος Στέφανος του Γεωργίου
Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός Γ. Καρατζαφέρης (ΛΑ.Ο.Σ)
1. Αθάνατος –Καζάνας  Ιωάννης του Αντωνίου
2. Κακούλας Χρήστος του Ελευθερίου
3. Μανωλοπούλου Ιφιγένεια του Δημητρίου
4. Χριστοφορίδου Σοφία του Γεωργίου
ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό Κοινωνικό Μέτωπο
1. Κριμιζής  Μιχαήλ (Μικές) του Νικολάου
2. Στάθης  Εμμανουήλ του Σπυρίδωνος
3. Τσαρτσάλη-Καλογερά Σταματία (Τούλα) του Ηλία
4. Τύμπας Αριστοτέλης (Τέλης) του Απόστολου
ΕΕΚ Τροτσκιστές - Εργατικό Επαναστατικό Κόμμα
1. Αλεξοπούλου Αικατερίνη του Αθανασίου
Κίνημα Δεν πληρώνω
1. Τηνιακού Έλενα του Λεωνίδα
Κοινωνία Πολιτική Παράταξη συνεχιστών του Καποδίστρια
1. Καλουτάς Νικόλαος του Αλέξανδρου
Κόμμα Φιλελευθέρων
1. Κωστάλας Δημήτριος του Ηρακλή
ΟΑΚΚΕ-Οργάνωση για την Ανασυγκρότηση του ΚΚΕ
1. Ρήγας Ιωάννης του Κίμωνος
Σύνδεσμος Εθνικής Ενότητας
1. Βλάμης Ηλίας του Κωνσταντίνου
2. Μητροπουλου Λεμονιά του Μιχαήλ
Αντικαπιταλιστική Αριστερή Συνεργασία για την Ανατροπή - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.
1. Αποστολίδης Ζαννής του Μικέ
2. Γανιάρη Καλιόπη (Πόπη) του Κωνσταντίνου
3. Δημητριάδης Βλάσιος του Κυριάκου
4. Φιστουρή Μαρίου του Αχιλλέα
ΚΚΕ (μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ Εκλογική Συνεργασία
1. Πάνου Ευστάθιος του Δημητρίου
2. Τσουρουνάκης Μιχαήλ του Ιωάννη

Δημοκρατική Συμμαχία ΝΤΟΡΑ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ
1. Γλαβάς Αγγελος του Γεωργίου
2. Ζαννίκος Μάρκος- Ιωάννης του Κηρύκου
Ένωση Κεντρώων
1. Παρασκευά Αικατερίνη του Παναγιώτη
2. Φλωροκαπη Ευμορφία του Γεωργίου
Δημοκρατική Αριστερά
1. Ζαχαριάδης Εμμανουήλ του Κωνσταντίνου
2. Ζουμίδης Σταμάτιος του Νικολάου
3. Θεοτοκάς Γεώργιος του Νικολάου
4. Ψαρέλλη Ειρήνη του Στεφάνου
Δράση - Φιλελεύθερη Συμμαχία (Δράση - Φιλελεύθερη Συμμαχία)
1. Τσάκου Μαρία του Ηλία
Δημιουργία, ξανά!
1. Λαμπρινού Αναστασία του Βερνάρδου
2. Μαυρίκης Μαυρίκιος του Ιάσωνα

Κοινωνική Συμφωνία
1. Καραβασίλης Σταύρος του Αντωνίου
2. Κουντουρούδας Μάρκος του Κωνσταντίνου
Οικολόγοι Πράσινοι
1. Κοτσακάς Γεώργιος του Κωνσταντίνου
2. Μπάλλας Βασίλειος του Γεωργίου
3. Μπογή Μαρία του Νικολάου
4. Χαλάτση Φιλία του Νικολάου
Λαϊκός Σύνδεσμος – Χρυσή Αυγή
1.Παντελίδης Χρήστος του Κυριάκου
2. Στεφανίδου Θεοδώρα- Μαρία του Γρηγορίου

ΟΧΙ (ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ)
1. Κίτρινος Χρήστος του Στυλιανού
Ανεξάρτητοι Έλληνες
1 Αντωνάρου – Ρούσσου - (Σκηνίτου) Λευκή του Κωνσταντίνου
2 Καλογερόπουλος Ιωάννης του Αγγελή
3 Κωβαίου Ελένη του Αναστασίου
4 Μισαηλίδης Παναγιώτης του Νικολάου