6.3.2013 20:03

Ταφόπλακα στις ελπίδες του Ατρομήτου για τίτλο έβαλε ο Βαρβασιακός

Ο Ατρόμητος μετρούσε οκτώ συνεχόμενες νίκες στην Α’ Κατηγορία, με συντελεστή τερμάτων 28-8, αλλά ο Βαρβασιακός πέτυχε την 6η του νίκη στον Β’ Γύρο και τον υποχρέωσε σε ήττα με σκορ 3-2 στο δημοτικό στάδιο. Με αυτό το αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι κλείδωσαν και μαθηματικά την παραμονή, ενώ παράλληλα έβαλαν ταφόπλακα στις ελπίδες του Ατρομήτου για κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Ο Ντεμίρι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους μόλις στο 3ο λεπτό με σουτ από πλάγια, ενώ ο ίδιος παίκτης πέτυχε και το 2-0 στο 25’ με γυριστό σουτ. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν δύο καλές ευκαιρίες για γκολ με τους Σίμο και Παντελή Σούκα, ενώ έμειναν και με δέκα παίτκες στο 44’ λόγω της αποβολής του Μίζερου με δεύτερη κίτρινη κάρτα για χέρι.

Στο 55ο λεπτό ο Νύκτας μείωσε σε 2-1 με σουτ από πλάγια και δεξιά και τρία λεπτά αργότερα ο Παντελής Σούκας ισοφάρισε σε 2-2. Και ενώ όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα μοιραστούν τους βαθμούς της ισοπαλίας, ο Αντώνης Ντάνος κέρδισε πέναλτι στο 93’, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Στάθης, ο οποίος χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.