2.6.2013 18:56

Τα έπαιξε όλα μέχρι τέλους αλλά δεν τα κατάφερε

Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ- ΚΑΝΑΡΗΣ: 2-1

Δεν κατάφερε να πάρει τελικά το εισιτήριο για τη Γ’ Εθνική ο Κανάρης Νενήτων αφού ηττήθηκε με 2-1 στο γήπεδο του Κόρφου από τον Α.Ο. Μυκόνου.

Το σκορ άνοιξε στο 25’ λεπτό ο Γιάννης Τσαλμάς ενώ ακολούθησε ακόμα ένα στο 53ο λεπτό από τον Μπάμπη Κεκελή.

Η ομάδα του νησιού μας αναθάρρησε στο 82ο λεπτό του αγώνα αφού ο Χορεψιμάς κατάφερε να μειώσει σε 2-1.

Μέχρι και την τελευταία λεπτά του αγώνα ο Κανάρης, προσπαθούσε να αρπάξει μέχρι και την παραμικρή ευκαιρία αφού από το 90ο μέχρι το 98ο λεπτό της αναμέτρησης άσκησε τρομερή πίεση στην ομάδα της Μυκόνου.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο αγώνας διακόπηκε για λίγα λεπτά εξαιτίας μικρών επεισοδίων στο 75ο λεπτό.

Μετά το τέλος του αγώνα σημειώθηκαν επεισόδια μεταξύ ποδοσφαιριστών που όμως σταμάτησαν με την επέμβαση της αστυνομίας.