Αθλητισμός

19/2/16 10:30

τελ. ενημ.: 19/2/16 10:30

Στις 9 Μαρτίου το Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδας

ΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ

Την Τετάρτη 24 Φεβρουαρίου θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση που θα αναδείξει τα ζευγάρια για την επόμενη φάση του νέου Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος.

Η φετινή διοργάνωση θα έχει διαφοροποιήσεις σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιές  με τον τροπαιοφόρο του Κυπέλλου Ερασιτεχνών να παίρνει το εισιτήριο για την Γ' Εθνική στη νέα σεζόν.

Αυτοί είναι οι Όμιλοι:

1ος όμιλος

Έβρος Σουφλίου ή Ένωση Άνθειας Αρίστεινου (Έβρος), Δόξα Προσκυνητών ή Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου (Θράκη), Αναγέννηση Θαλασσιάς (Ξάνθη), Νέστος Χρυσούπολης ή Ηρακλής Καβάλας (Καβάλα), Δόξα Δράμας (Δράμα), Οδυσσέας Αναγέννηση (Σέρρες)

2ος όμιλος

ΑΟ Σημάντρων (Χαλκιδική), Μακεδονικός (Μακεδονία), Εθνικός Αγιονερίου (Κιλκίς), ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (Ημαθία), Απόλλων Κρύας Βρύσης (Πέλλα), Θύελλα Φιλώτα (Φλώρινα)

3ος όμιλος

ΑΕΠ Καραγιαννίων (Κοζάνη), Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας (Καστοριά), ΑΕΠ Βατόλακκου (Γρεβενά), ΑΟ Ανατολής (Ήπειρος), Σούλι Παραμυθιάς (Θεσπρωτία), ΑΠΣ Κρόνος (Κέρκυρα)

4ος όμιλος

Πύδνα Κίτρους (Πιερία), Αχιλλέας Φαρσάλων ή Απόλλων Λάρισας (Λάρισα), ΑΕ Φαρκαδόνας (Τρίκαλα), ΑΟ Σελλάνων (Καρδίτσα), Οπούντιος Μαρτίνου (Φθιώτιδα), Νίκη Βόλου (Θεσσαλία)

5ος όμιλος

Εθνικός Φιλιππιάδας (Πρέβεζα), ΑΕ Καραϊσκάκης (Άρτα), ΑΟ Χάλκειας (Αιτωλοακαρνανία), Ποταμιά (Ευρυτανία), ΚρισσαίοςΧρισσού (Φωκίδα), ΑΟ Επανεινώνδας (Βοιωτία)

6ος όμιλος

ΑΕ Σπάρτη (Λακωνία), Παναρκαδικός (Αρκαδία), Παναργειακός (Αργολίδα), Ένωση Πανασπροπυργιακού / Δόξα (Δυτ. Αττική), ΑΠΟ Νικολακάκης ή Τριγλία Ραφήνας (Ανατ. Αττική), ΑΟ Χαλκίς (Εύβοια)

7ος όμιλος

ΑΕ Κεφαλληνίας (Κεφαλληνία-Ιθάκη), Ζακυνθιακός ή ΑΟ Κατασταρίου (Ζάκυνθος), Τσικλητήρας Πύλου (Μεσσηνία), Δόξα Μανωλάδας (Ηλεία), Κεραυνός Αγίου Βασιλείου (Αχαΐα), ΑΟ Ζευγολατιού (Κορινθία)

 

8ος όμιλος

Ηλυσιακός ή Χαλάνδρι (Αθήνα), ΑΠΟ Κερατσίνι (Πειραιάς), Αιολικός (Λέσβος), Πυθαγόρας Κοντακαίικων (Σάμος), Ηρακλής Θυμιανών (Χίος), Διαγόρας Ρόδου ή Ιάλυσος (Δωδεκάνησα), Πανθηραϊκός ή ΑΜΣ Φιλωτίων (Κυκλάδες)

9ος όμιλος

Ηρόδοτος (Ηράκλειο), ΑΟΑΝ ή ΟΦ Ιεράπετρας (Λασίθι), Επισκοπή (Ρέθυμνο), Άρης Βουκολίων (Χανιά)

 

Οι αγώνες του Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων, περιόδου 2015-2016, θα διεξαχθούν σε εφτά (7) αγωνιστικές, ως ακολούθως:

 

1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 09-03-2016

2η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 16-03-2016

3η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 30-03-2016

4η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 06-04-2016

5η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 13-04-2016  

6η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 20-04-2016

7η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 07-05-2016 Τελικός Αγώνας

Δείτε επίσης