Αθλητισμός

3/6/15 18:11

τελ. ενημ.: 3/6/15 18:11

Στις 24/6 ρίχνονται στη μάχη ο Όμηρος και ο ΒΑΟΛ

Πραγματοποιήθηκε χθες η κλήρωση του ειδικού πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Ανδρών και της Α2 Εθνικής Γυναικών, με την Χίο να εκπροσωπείται στους άνδρες με τον Όμηρο και στις γυναίκες από τον ΒΑΟΛ.

Ο Όμηρος Καλλιμασιάς θα αντιμετωπίσει τις πρωταθλήτριες ομάδες από την Λέσβο (Παπάδο ή Παλλεσβιακός), την Σάμο (Αναγέννηση), τα Δωδεκάνησα (Ιπποκράτη Κω) και τις Κυκλάδες (Πανναξιακό), με τις δύο τελευταίες να είναι και τα φαβορί για την άνοδο. Οι αγώνες θα φιλοξενηθούν φέτος στο κλειστό γυμναστήριο του Εσπέρου στην Καλλιθέα.

Τετάρτη 24/6/2015

17.00 ΑΣ Όμηρος Καλ. – ΑΣ Αναγέννηση Σ.

19.00 Πανναξιακός ΑΟΝ – ΑΣΚ Ιπποκράτης

Πέμπτη 25/6/2015
17.00 ΑΣΚ Ιπποκράτης – Πρωταθλητής Λέσβου

19.00 Αναγέννηση Σ. – Πανναξιακός ΑΟΝ

Παρασκευή 26/6/2015
17.00 Πανναξιακός ΑΟΝ – ΑΣ Όμηρος Καλ.

19.00 Πρωταθλητής Λέσβου – ΑΣ Αναγέννηση Σ.

Σάββατο 27/6/2015
14.00 ΑΣ Αναγέννηση Σ. – ΑΣΚ Ιπποκράτης

16.00 ΑΣ Όμηρος Καλ. – Πρωταθλητής Λέσβου

Κυριακή 28/6/2015
10.00 Πρωταθλητής Λέσβου – Πανναξιακός ΑΟΝ

12.00 ΑΣΚ Ιπποκράτης – ΑΣ Όμηρος Καλ. 

Ο πρωταθλητής Χίου στις γυναίκες, ΒΑΟΛ, θ’ αντιμετωπίσει τις πρωταθλήτριες ομάδες Έσπερο Πάτρας, Χαλκίδα, Πήγασο Κρεμαστής, και Κούρο Σάμου. Οι αγώνες θα φιλοξενηθούν στο κλειστό γυμναστήριο του Μέτς στο Παγκράτι.

Α’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ

1.ΠΜΑΣ Κούρος Σάμου
2. ΑΟ Πήγασος
3. ΑΓΕ Χαλκίδας
4. Βούρειος ΑΟΛ
5. Εσπερος ΑΟΠΑ

Β’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ
1. ΑΕΣ Θησέας Παναγιούδας
2. ΑΓΣ Ιωαννίνων
3. ΟΑ Χανίων
4. ΑΟ Ολυμπιάδα Άσσου Λέχαιου
5. ΑΠΣ Αρις

Τετάρτη 24/6/2015

Μετς Α’: 17.00 ΑΟ Πήγασος – Έσπερος ΑΟΠΑ,19.00 ΑΓΕ Χαλκίδας – Βούρειος ΑΟΛ
Μετς Β’:  17.00 ΑΟ Ολυμπιάδα Λ. – ΑΓΣ Ιωαννίνων, ΟΑ Χανίων – ΑΠΣ Αρις

Πέμπτη 25/6/2015

Μετς Α’: 17.00 Βούρειος ΑΟΛ – ΜΑΣ Κούρος Σάμου, 19.00 Έσπερος ΑΟΠΑ – ΑΓΕ Χαλκίδας
Μετς Β’: 17.00 ΑΠΣ Αρις – ΑΕΣ Θησέας Παν., 19.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΟΑ Χανίων
 
Παρασκευή 26/6/2015

Μετς Α’: 16.00 ΑΓΕ Χαλκίδας – ΑΟ Πήγασος, 18.00 ΜΑΣ Κούρος Σάμου – Εσπερος ΑΟΠΑ
Μετς Β’: 16.00 ΟΑ Χανίων – ΑΟ Ολυμπιάδα Λ., 18.00 ΑΕΣ Θησέας Παν. – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Σάββατο 27/6/2015

Μετς Α’: 16.00 Εσπερος ΑΟΠΑ – Βούρειος ΑΟΛ, 18.00 ΑΟ Πήγασος – ΜΑΣ Κούρος Σάμου
Μετς Β’: 16.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΠΣ Αρις, 18.00 ΑΟ Ολυμπιάδα Λ. – ΑΕΣ Θησέας Παν.

Κυριακή 28/6/2015

Μετς Α’: 10.00 ΜΑΣ Κούρος – ΑΓΕ Χαλκίδας, 12.00 Βούρειος ΑΟΛ – ΑΟ Πήγασος
Μετς Β’: 10.00 ΑΕΣ Θησέας Παν. – ΑΟ Χανίων, 12.00 ΑΠΣ Αρις – ΑΟ Ολυμπιάδα Λ.