28.5.2012 18:13

Πρώτη ήττα για τον Ατρόμητο

0-2 ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΛΟΠΑ ΚΙΑΤΟΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΧΙΟΥ

Σαν συνέχεια του κακού δεύτερου ημιχρόνου με τον Πανελευσινιακού, την περασμένη Τετάρτη, έμοιαζε η εμφάνιση του Ατρόμητου, την Κυριακή απέναντι στον πρωτοπόρο Πέλοπα Κιάτου. Με αυτό το δεδομένο η ήττα με σκορ 0-2 ήλθε απόλυτα φυσιολογικά και τα αποτελέσματα της τρίτης  αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου στη Δ' Εθνική, μάλλον φαίνεται ότι ξεκαθαρίζουν το τοπίο, δίνοντας πλέον ένα σαφές προβάδισμα στην ομάδα της Πελοποννήσου. Παράλληλα, ο Πανελευσινιακός έπιασε στην βαθμολογία τον Ατρόμητο και με το πιο ευνοϊκό πρόγραμμα που έχει στη συνέχεια, μάλλον φυσιολογικά θα τον υποσκελίσει., «αποκαθιστώντας τη λογική και την ιεραρχία» στον όμιλο, με βάση τα αρχικά προγνωστικά.
Η ομάδα του Αγίου Γεωργίου ήταν πολύ κακή και απείλησε ελάχιστα την αντίπαλη εστία. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο φτωχό από φάσεις πρώτο ημίχρονο με πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο «ασταθής»  Σταθάκης.           Στις αρχές του δευτέρου μέρους ο Γκιάλης έκανε ωραία σέντρα για τον Νιάκα που δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 55' ο Πέλοπας έκανε δύο τα τέρματά του με σουτ έξω από την περιοχή. Τελευταία καλή φάση για τον Ατρόμητο στο 83' με το σουτ του Ματέρη να περνάει άουτ.
Πανελευσινιακός
Την πρώτη του νίκη πέτυχε πριν από λίγο ο Πανελευσινιακός και συγχρόνως η Ένωση Σάμου την τρίτη της συνεχόμενη ήττα στους αγώνες μπαράζ για την άνοδο στη Δ' Εθνική. Το τελικό 0-1 έκανε για την ομάδα της Ελευσίνας ο Ανδρεάδης μόλις στο 8ο λεπτό με κεφαλιά ψαράκι. Ευκαιρίες για γκολ είχαν και οι δυο ομάδες, στο 25' ο Πανελευσινιακός, στο 44' η Ένωση Σάμου είχε χαμένο τετ α τετ με τον Τσεσμελή αλλά δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει, στο 70' η Ελευσίνα είχε δοκάρι με τον Νάκα και στο 88' ο Δούκας θα στείλει τη μπάλα πάλι στο δοκάρι.