5.5.2015 10:22

Πρωταθλήτρια στους νέους η Ένωση/Ποσειδώνας

Η ομάδα της Ένωσης/Ποσειδώνα πήρε τον τίτλο στο πρωτάθλημα νέων, αφού επικράτησε στον μεγάλο τελικό που διεξήχθη στο Δημοτικό στάδιο με 3-2 του Κλασσικού/Βαρβασιακου. Το Κλασσικό άνοιξε το σκορ με πλασέ του Αγγουλέ μέσα από την περιοχή στο 10΄, αλλά στο 25΄ ο Μαυρέλος ισοφάρισε για την Ένωση από τα 11 βήματα, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-1 σε αντεπίθεση στο 34΄. Στην επανάληψη το Κλασσικό πίεσε για την ισοφάριση και τα κατάφερε στο 72΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ψυχιά. Το τελικό 3-2 υπέρ της Ένωσης διαμόρφωσε και πάλι ο Μαυρέλος σε αντεπίθεση στο 86΄, με το τρίτο προσωπικό του γκολ στο ματς.

Νωρίτερα, στο ίδιο γήπεδο, ο Όμηρος/Κανάρης πήρε την 3η θέση, αφού νίκησε με 4-1 του Κοφινά/Πύργου. Οι νικητές άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Αμπαζή στο 28΄ και ο ίδιος έκανε το 2-0 στο 40΄ με πλασέ από κοντά. Στην επανάληψη ο Κοφινάς/Πύργος μείωσε στο 65΄, αλλά ο Γεωργίτσης με πλασέ στο 80΄ κλείδωσε τη νίκη για το συγκρότημα του Μιχάλη Χατζηδάκη. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Κοκολάκης Σ. στο 90΄, ενώ ο Όμηρος/Κανάρης είχε δοκάρια με τους Αμπαζή και Πιτσόλη.