Αθλητισμός

4/11/14 11:42

τελ. ενημ.: 4/11/14 11:42

Πρόγραμμα τοπικών πρωταθλημάτων Βόλεϊ

                                                ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Α΄ΓΥΡΟΣ

ΗΜΕΡΑ            ΗΜΕΡ/ΝΙΑ    ΩΡΑ    ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ    ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    ΟΜΑΔΕΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ          2-11-2014    17.15  ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ        Ν1                ΝΗΡΕΑΣ1- Φ.Ο.Β                                        

ΚΥΡΙΑΚΗ          9-11-2014    17.15  ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ       Ν2                ΝΗΡΕΑΣ 1- ΝΗΡΕΑΣ 2

ΚΥΡΙΑΚΗ          16-11-2014  17.15 ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ       Ν3                 Φ.Ο.Β – ΝΗΡΕΑΣ 2

                                            

Β΄ΓΥΡΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ          23-11-2014      17.15   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ            Ν1                  Φ.Ο.B - ΝΗΡΕΑΣ 1

ΚΥΡΙΑΚΗ          30-11-2014      17.15   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ            Ν2                  ΝΗΡΕΑΣ 2- ΝΗΡΕΑΣ1                                                              

ΚΥΡΙΑΚΗ          24-01-2015      21.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                      Ν3                    ΝΗΡΕΑΣ 2- Φ.Ο.Β

                                               

 

                                                ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ           

Α΄ΓΥΡΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ          16 -11-2014     17.15   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ           Κ3                    Π.Γ.Σ -Φ.Ο.Κ

ΚΥΡΙΑΚΗ          23-11-2014      15.00   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ           Κ1                    ΝΗΡΕΑΣ 3- Π. Γ.Σ

ΚΥΡΙΑΚΗ          30 -11-2014     20.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                     Κ2                    Φ.Ο.Β – Π.Γ.Σ

ΚΥΡΙΑΚΗ          14-12-2014      15.00   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ           Κ1                    ΝΗΡΕΑΣ 2- Φ.Ο.Β

                                                17.15   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ             Κ1                    ΝΗΡΕΑΣ 1- Φ.Ο.Κ

ΚΥΡΙΑΚΗ          21-12-2014      15.00   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ           Κ2                    ΝΗΡΕΑΣ 1-ΝΗΡΕΑΣ 2

                                                17.15   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ             Κ2                    Φ.Ο.Κ- ΝΗΡΕΑΣ 3

ΚΥΡΙΑΚΗ          28-12-2014      15.00   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ            Κ3                    ΝΗΡΕΑΣ 2-Φ.Ο.Β

                                                17.15   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ              Κ3                    ΝΗΡΕΑΣ3- ΝΗΡΕΑΣ 1

ΚΥΡΙΑΚΗ          04-01-2015     15.00   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ             Κ4                    ΝΗΡΕΑΣ 2- ΝΗΡΕΑΣ 3                                                             

                                                 17.15   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ            Κ4                    ΝΗΡΕΑΣ 1- Π.Γ.Σ

                                                 20.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                      Κ4                    Φ.Ο.Β – Φ.Ο.Κ

ΚΥΡΙΑΚΗ          08-02-2015      15.00   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ           Κ5                    ΝΗΡΕΑΣ 3- Φ.Ο.Β                                                                   

                                                  17.15   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ           Κ5                    Φ.Ο.Κ- ΝΗΡΕΑΣ 1

                                                  20.00   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ           Κ5                    Π.Γ.Σ- ΝΗΡΕΑΣ 2

 

                                                ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Α΄ΓΥΡΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ          07-12-2014      17.15   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ           Γ1                    ΝΗΡΕΑΣ 2- Π.Γ.Σ

                                                20.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                      Γ1                    Φ.Ο.Β – ΝΗΡΕΑΣ1

ΣΑΒΒΑΤΟ         10-01-2015      21.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                     Γ2                    ΝΗΡΕΑΣ 1- Π.Γ.Σ

  ΚΥΡΙΑΚΗ        11-01-2015      15.00   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ           Γ2                    Φ.Ο.Β – ΝΗΡΕΑΣ 2

ΣΑΒΒΑΤΟ         17-01-2015      21.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                     Γ3                    ΝΗΡΕΑΣ 1- ΝΗΡΕΑΣ 2

 

ΚΥΡΙΑΚΗ          18-01-2015      20.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                      Γ3                    Π.Γ.Σ – Φ.Ο.Β

                                                                       

Β΄ΓΥΡΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ          01-03-2015      17.15   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ           Γ1                    ΝΗΡΕΑΣ 1- Φ.Ο.Β

                                                20.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                      Γ1                    Π.Γ.Σ –ΝΗΡΕΑΣ 2

ΚΥΡΙΑΚΗ          15-03-2015      15.00   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ           Γ2                    ΝΗΡΕΑΣ 2- Φ.Ο.Β

                                                20.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                      Γ2                    Π.Γ.Σ – ΝΗΡΕΑΣ 1

ΚΥΡΙΑΚΗ          22-03-2015      17.15   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ           Γ3                    Φ.Ο.Β – Π.Γ.Σ 

                                                 20.00  ΚΛΕΙΣΤΟ                      Γ3        `           ΝΗΡΕΑΣ 2- ΝΗΡΕΑΣ 1

                                                ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Α΄ΓΥΡΟΣ

ΤΡΙΤΗ               30-12-2014      10.00 ΚΛΕΙΣΤΟ                      ΠΚ 1                 Π.Γ.Σ – Φ.Ο.Κ 1

                                                11.30   ΚΛΕΙΣΤΟ                      ΠΚ1                  ΝΗΡΕΑΣ 2- Φ.Ο.Β

                                                13.15   ΚΛΕΙΣΤΟ                      ΠΚ1                  ΝΗΡΕΑΣ 1- Φ.Ο.Κ 2

ΚΥΡΙΑΚΗ          18-01-2015      15.00   ΚΑΜΠΟΧΩΡΑ             ΠΚ2                  ΝΗΡΕΑΣ 1- Π.Γ.Σ

                        25-01-2015      15.00   ΚΑΜΠΟΧΩΡΑ            ΠΚ2                  Φ.Ο.Κ.2- Φ.Ο.Β.

                                                17.15   ΚΑΜΠΟΧΩΡΑ              ΠΚ2                  Φ.Ο.Κ 1- ΝΗΡΕΑΣ 2

ΚΥΡΙΑΚΗ          15-02-2015      15.00   ΚΑΜΠΟΧΩΡΑ             ΠΚ3                  ΝΗΡΕΑΣ 2- ΝΗΡΕΑΣ1

                                                17.15   ΚΑΜΠΟΧΩΡΑ              ΠΚ3                  Π.Γ.Σ –Φ.Ο.Κ 2

                                                20.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                      ΠΚ3                  Φ.Ο.Β- Φ.Ο.Κ 1

ΚΥΡΙΑΚΗ          22-02-2015      15.00   ΚΑΜΠΟΧΩΡΑ            ΠΚ4                  Φ.ΟΚ.2- Φ.Ο.Κ 1

                                                17.15   ΚΑΜΠΟΧΩΡΑ              ΠΚ4                  ΝΗΡΕΑΣ 1- Φ.Ο.Β

                                                20.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                      ΠΚ4                  Π.Γ.Σ –ΝΗΡΕΑΣ 2

ΚΥΡΙΑΚΗ          08-03-2015      15.00   ΚΑΜΠΟΧΩΡΑ              ΠΚ5                  Φ.ΟΚ.1- ΝΗΡΕΑΣ 1

                                                17.15   ΚΑΜΠΟΧΩΡΑ              ΠΚ5                  ΝΗΡΕΑΣ 2- Φ.ΟΚ.2

                                                20.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                      ΠΚ5                  Φ.Ο.Β –ΠΓ.Σ

 

                                                            ΑΝΔΡΩΝ

Α΄ΓΥΡΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ          9-11-2014        21.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                     Α1                    Φ.ΟΚ1 –Φ.Ο.Κ 2

ΣΑΒΒΑΤΟ         20-12-2014      21.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                      Α2                    Π.Γ.Σ – Φ.Ο.Κ 1

ΚΥΡΙΑΚΗ          18-01-2015      17.15   ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ           Α3                    Φ.Ο.Κ 2- Π.Γ.Σ

Β΄ΓΥΡΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ         28-02-2015      21.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                      Α1                    Φ.Ο.Κ2 –Φ.Ο.Κ.1

ΣΑΒΒΑΤΟ         14-03-2015      21.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                      Α2                    Φ.Ο.Κ 1 – Π.Γ.Σ

ΣΑΒΒΑΤΟ         21-03-2015      21.00   ΚΛΕΙΣΤΟ                      Α3                    Π.Γ.Σ. – Φ.Ο.Κ 2

 

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

  • Καμία αναβολή αγώνα δεν θα χορηγείται σε σωματείο κατά τη διάρκεια της απουσίας αθλητών /τριών ή προπονητών/ τριών .
  • Σε περίπτωση αναβολής αγώνα λόγω καιρικών συνθηκών ,ο αγώνας θα διεξαχθεί σε ημερομηνία που θα οριστεί από την Τ.Ε. ΕΟΠΕ Χίου.
  • Καμία αλλαγή του παραπάνω προγράμματος δεν θα γίνει δεκτή , αν δε ζητηθεί εγγράφως από την   Τ.Ε. ΕΟΠΕ Χίου τουλάχιστον 5 ημέρες πριν από τη διεξαγωγή του αγώνα .
  • Τα δελτία των αθλητών /τριών θα πρέπει να είναι θεωρημένα από αρμόδιο γιατρό.
  • Λόγω κωλύματος στην αποστολή αθλητικών δελτίων από την ΕΟΠΕ θα γίνει δεκτή συμμετοχή στην Α΄φάση του Πρωταθλήματος αθλητή/τριας μόνο με ιατρική βεβαίωση και υπεύθυνη δήλωση του προπονητή για το ότι έχουν αποσταλεί τα δικαιολογητικά του /της στην ΕΟΠΕ. Στην φάση των Playoff   αγώνων δεν μπορεί να συμμετάσχει αθλητής/ τρια χωρίς αθλητικό δελτίο της ΕΟΠΕ.
  • Στα πρωταθλήματα που διεξάγονται σε 1 γύρο (Κορασίδων- Παγκορασίδων) θα ακολουθήσει αγώνας ανάμεσα στον 1ο -4ο στη βαθμολογία και 2ο-3ο . Οι νικητές των παιχνιδιών αυτών θα αγωνιστούν στη φάση των Playoff   αγώνων
  • Στη φάση των Playoff   αγώνων δικαίωμα συμμετοχής έχει μία (1) ομάδα από κάθε σωματείο με συμμετοχή αθλητών/τριών κι από τις άλλες ομάδες του σωματείου αυτού. Αν προηγηθούν στη βαθμολογία 2 ομάδες από το ίδιο σωματείο στη φάση των Playoff   αγώνων  θα αγωνιστεί η τρίτη ομάδα στη βαθμολογία .
  • Νικήτρια ανακηρύσσεται η ομάδα που θα φτάσει στις 4 νίκες απέναντι στην αντίπαλη ομάδα στη φάση των Playoff   αγώνων (στις 4 νίκες περιλαμβάνονται και οι νίκες της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος.
  • Το Πρόγραμμα των Playoff   αγώνων θα ανακοινωθεί με το πέρας των αγώνων της κανονικής περιόδου από την Τ.Ε ΕΟΠΕ Χίου.
  • Το πρόγραμμα των αγώνων του Τοπικού Πρωταθλήματος Παμπαίδων  θα σταλεί από την Τ.Ε ΕΟΠΕ Χίου σύντομα.
  •  Τα σωματεία θα πρέπει να φροντίσουν για την έκδοση αδειών αγώνων
  • Σας εφιστούμε την προσοχή στο θέμα της ταυτότητας των προπονητών ,είναι υποχρεωτική σε όλα τα τοπικά πρωταθλήματα.

Δείτε επίσης

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση