20.10.2013 0:29

Προβληματισμένος απο την νίκη

ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ  1 -3

Ο Ατρόμητος παρά την κατοχή που είχε στο πρώτο ημίχρονο, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες χωρίς να καθαρίσει το ματς . Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν  μόλις στο 3΄ με το αυτογκόλ του Γεροδήμου έπειτα από σέντρα του Μερκούρη . Από την άλλη ο Βαρβασιακός, κατάφερε να ισοφαρίσει στην μοναδική καλή στιγμή του στο 28΄ με τον Ντάνο Α με σουτ εκτός περιοχής .

Η μη επίτευξη άλλων γκολ για τον Ατρόμητο έφερε το ματς ισόπαλο στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Οι προσπάθειες τους σταματούσαν πάνω στον πολύ καλό σήμερα Νικηφόρο Μονιούδη, ο οποίος έσωσε πολλές φορές την εστία του με δύσκολες αποκρούσεις.

Στην επανάληψη με αμφισβητούμενο πέναλτι ο Σούκα Π. έκανε το 2 - 1.Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 83΄ ο Νύκτας.

Ο Βαρβασιακός διαμαρτύρεται κύρια για την φάση του πέναλτι

Αμέσως μετά την νίκη της ομάδας του με 3 - 1 ο Γ. Κακούσιος μας δήλωσε:Το είχα τονίσει στους παίχτες μου ότι κάθε παιχνίδι είναι δύσκολο. Οι παίχτες μου μείνανε στο β’ μέρος με τον Κανάρη. Μπορούσαμε να είχαμε καθαρίσει το ματς από την αρχή δεν το κάναμε και φάγαμε γκολ και μπήκαμε σε περιπέτειες. Πετύχαμε μια αγχωτική νίκη πήραμε τους 3 πόντους αλλά είμαι προβληματισμένος. Στόχος μας είναι το πρωτάθλημα αλλά να παίξεις και σωστό ποδόσφαιρο. Άλλες χρονιές άλλες ομάδες έπαιρναν το Πρωτάθλημα και άλλες έπαιζαν μπάλα. Είναι πολύ νωρίς ακόμα. Υπάρχουν ισάξιες ομάδες αλλά χρειάζεται και τύχη.