28.3.2016 12:32

Πολυνίκης επιστρέφει από την Πάρο ο Ν.Ο.Χ.

Σημαντικές διακρίσεις πέτυχε η ομάδα Ιστιοπλοϊας του Ναυτικού Ομίλου Χίου που συμμετείχε στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα που πραγματοποιήθηκε στην Πάρο από τις 25 έως τις 27 Μαρτίου.

Πρώτη στη γενική κατάταξη (αγόρια - κορίτσια) και πρώτη στα κορίτσια στην κατηγορία σκαφών laser 4,7 αναδείχθηκε η Δέσποινα Γεωργούλη.

Τη 2η θέση στη γενική κατάταξη και την 1η στα αγόρια, στην κατηγορία σκαφών optimist κατέλαβε ο Κωνσταντίνος Αναδιώτης, την 5η θέση στη γενική κατάταξη και την 3η στα αγόρια ο Φάνης Ζήσης, τη 2η στην κατηγορία τζούνιορ και την 20η στη Γ.Κ. ο Νίκος Γεωργούλας και τέλος την 3η στην κατηγορία τζούνιορ και την 23η στη γενική κατάταξη ο Αδαμάντιος Μπουλής.

Παράλληλα ο ΝΟΧ πήρε την πρώτη θέση ως πολυνίκης όμιλος με τα περισσότερα κύπελλα για δεύτερη συνεχή χρονιά.

Τέλος στους αγώνες πρόκρισης για την Εθνική Ομάδα ο Ναυτικός Όμιλος Χίου συμμετέχει με 6 αθλητές στην κατηγορία όπτιμιστ και 2 στην κατηγορία σκαφών laser 4,7.

Να σημειωθεί ότι στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα συμμετείχαν 14 όμιλοι με 110 αθλητές στην κατηγορία σκαφών optimist και 29 στην κατηγορία laser.

Ειδήσεις σήμερα. Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.

Τα νέα της Χίου κάθε Παρασκευή στην πόρτα σας. Γίνετε συνδρομητής της εφημερίδας «πολίτης» συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική φόρμα εδώ.