25.9.2015 16:21

Ο "π" στη Ζάκυνθο με τον Κανάρη {LIVE ενημέρωση}

Η αυλαία της Γ' Εθνικής Κατηγορίας ανοίγει το Σάββατο 26/9, με τον Κανάρη Νενήτων Χίου να αγωνίζεται στη μακρινή Ζάκυνθο με τον ΑΟ Λεβάντε. Ο "π" θα είναι στο νησί των Επτανήσων και θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό το μεγάλο παιχνίδι της ομάδας του νησιού μας! Η ενημέρωση θα ξεκινήσει από το βράδυ της Παρασκευής, στην αναχώρηση της αποστολής του Κανάρη, με πλούσιο φωτογραφικό ρεπορτάζ.

ΡΟΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

ΤΕΛΟΣ!!!Ο Κανάρης φεύγει με τη νίκη από τη Ζάκυνθο!

90' Ο Μονίαρος στη θέση του Ζεράι

89' Κίτρινη στον Γρίγο για καθυστέρηση

85' Πέντε λεπτά για τα 90', το 0-1 παραμένει

80' Δέκα λεπτά για το τέλος, οι γηπεδούχοι πιέζουν, δεν απειλούν και ο Κανάρης βγαίνει επικύνδυνα στην αντεπίθεση

73' Βαθιά μπαλιά στον Ζεράι που στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ

70' Κλείνει τις αλλαγές του ο ΑΟ Λεβάντε

68' Ο Λέσι περνάει στη θέση του Αλεξανδρόπουλου

65' Δεύτερη αλλαγή για τον ΑΟ Λεβάντε

58' Ο Βαϊντερλής στη θέση του Γκαμάγκα

57' Ψύχραιμη εκτέλεση από τον ίδιο και 0-1 για τον Κανάρη!!!

56' Πέναλτι κερδίζει ο Ντάμπος!

52' Σουτ από πλάγια του Ντάμπου, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, μεγάλη ευκαιρία για τον Κανάρη

48' Εκπληκτική μπαλιά του Σεζένια στον Ντάμπο, που σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων νικήθηκε

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος

45' Ημίχρονο στη Ζάκυνθο, 0-0. Ο Κανάρης στέκεται εξαιρετικά στην παρθενική του συμμετοχή στη Γ' Εθνική

44' Ωραία ενέργεια του Ντάμπου, αλλά το σουτ του μέσα από την περιοχή ήταν αδύναμο

40' Μοιρασμένο μέχρι τώρα το παιχνίδι, με τον Κανάρη να μπαίνει καλύτερα, αλλά τους γηπεδούχους να ισορροπούν

38' Γέμισμα από τα δεξιά για τους γηπεδούχους, ο Δημητρακόπουλος με προβολή στο πρώτο δοκάρι αστόχησε για λίγο

35' Κίτρινη και στον Κουστακιώτη για μαρκάρισμα στον Αλεξανδρόπουλο

30' Αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους, ο Μουτσάι στη θέση του Σκιαδόπουλου

25' Γέμισμα στην περιοχή του Κανάρη, ο Μαρούδας με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο

15' Καλύτερος ο Καναρης στα πρώτα 15 λεπτά

10' Σουτ του Ντάμπου από μακριά πέρασε λίγο άουτ

6' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο πέρασε ανεκμετάλλευτο από τον Αλεξανδρόπουλο

4' Μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή στον Ζεράι, παίζετε λέει ο διαιτητής

3' Κίτρινη κάρτα στον Κωττατή για μαρκάρισμα εκτός περιοχής

1' Το παιχνίδι ξεκίνησε!

15:55: Μόλις έκαναν την εμφάνιση τους οι δύο ενδεκάδες στον αγωνιστικό χώρο

15:45: Oι δύο ομάδες αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια, περίπου 40 φίλαθλοι στις εξέδρες

15:35: Η ενδεκάδα του ΑΟ Λεβάντε: Κοντοπίδης, Πυλαρινός, Γεωργούσης, Οικονομόπουλος, Τζιαφέρης, Κοντούλης, Σκιαδόπουλος, Παλαής, Μαρούδας, Δημητρακόπουλος, Κουστακιώτης

15:30: Η ενδεκάδα του Κανάρη: Κωττατής, Γρίγος, Μελέκος, Γιοβανάκης, Αγριμάκης, Χωρεψιμάς, Σεζένιας, Αλεξανδρόπουλος, Ζεράι, Ντάμπος, Γκαμάγκας

14:35: Οι παίκτες του Κανάρη βρίσκονται στα αποδυτήρια, όπου ο προπονητής της ομάδας θα τους ανακοινώσει την αρχική 11αδα

14:10: Το πούλμαν έφτασε στο γήπεδο του ΑΟ Λεβάντε, το οποίο διαθέτει άριστο τάπητα, αλλά μικρή εξέδρα, περίπου 200 θέσεων

12:30: Το πλοίο αναχώρησε για Ζάκυνθο, με ώρα άφιξης στο νησί του Ιονίου τη 13:45

11:00: Η αποστολή σταμάτησε για γεύμα στη Μυρσήνη πριν τον μεγάλο αγώνα

06:45 (Σάββατο): Η ομάδα επιβιβάστηκε στο πούλμαν και αναχώρησε για την Κυλλήνη, όπου στις 12:30 θα πάρει το πλοίο για Ζάκυνθο

23:10 (Παρασκευή): Η αποστολή του Κανάρη ξεκίνησε με το Blue Star 1 για τον Πειραιά

Ειδήσεις σήμερα. Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.

Τα νέα της Χίου κάθε Παρασκευή στην πόρτα σας. Γίνετε συνδρομητής της εφημερίδας «πολίτης» συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική φόρμα εδώ.