8.4.2013 19:45

Νίκη που δίνει παραμονή στον Νηρέα

Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΚΑΡΔΑΜΥΛΛΩΝ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ 3-0 ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Νηρέας επί της Ένωσης Βύρωνα, για την 17η αγωνιστική της Α2 Γυναικών, με την ομάδα των Καρδαμύλων να επικρατεί με 3-0 σετ και να βρίσκεται πλέον πολύ κοντά στον στόχο της παραμονής. Για να  υποβιβαστεί η χιώτικη ομάδα, πρέπει να κερδίσουν οι ΓΣ Λαμίας και Ακρίτας Καλαμάτας την τελευταία αγωνιστική, με καθαρή νίκη τους Πανναξιακό και Ηλυσιακό, αντίστοιχα.
Στα αγωνιστικά ,ο Νηρέας είχε το προβάδισμα στο πρώτο σετ, ξέφυγε με 20-14, αλλά το κατέκτησε δύσκολα με 26-24. Τα κορίτσια του Κυλαδίτη πήραν ψυχολογία και καθάρισαν σχετικά εύκολα και το δεύτερο σετ με 25-19. Στο τρίτο σετ η ομάδα των Καρδαμύλων πέτυχε μία πολύ μεγάλη ανατροπή, αφού έμεινε πίσω στο σκορ με 10-16 και 15-20, αλλά τελικά ισοφάρισαν σε 24-24 και πήραν τη μεγάλη νίκη με 33-31!