9.1.2018 11:31

Νίκη για νέους, ήττα για παίδες με Δωδεκάνησα

Πρώτη νίκη για την μικτή νέων στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα προεπιλογής Εθνικών ομάδων, που διεξάγεται στο νησί μας (13ος όμιλος). Σε ένα δυνατό παιχνίδι, με λίγες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες και πολλά νεύρα, κυρίως μεταξύ κερκίδας και πάγκου των Δωδεκανήσων, η ομάδα του Δ.Ντούλη επικράτησε με 1-0 των Δωδεκανήσων με γκολ του Μαυράκη, λίγα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα και έφτασε έτσι τους τέσσερις βαθμούς σε δύο αγώνες, ενώ βρίσκεται στη 2η θέση του ομίλου, με τρεις βαθμούς λιγότερους από τις Κυκλάδες, αλλά με παιχνίδι λιγότερο. Οι νέοι παίζουν ξανά το μεσημέρι της Τετάρτης (13:00), με την Σάμο, στο δημοτικό στάδιο Χίου.

Ήττα με 2-1 από τα Δωδεκάνησα για την μικτή παίδων, με την ομάδα μας να δέχεται δύο γρήγορα γκολ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και να έχει δύσκολο έργο στη συνέχεια. Τελικά κατάφερε να μειώσει το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πρέλια στο 2ο ημίχρονο. Τα Δωδεκάνησα φιγουράρουν στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας το απόλυτο με 9 βαθμούς σε τρεις αγώνες, ενώ η Χίος βρίσκεται στην 3η θέση με 3 βαθμούς και παίζει ξανά το πρωί της Τετάρτης με την Σάμο (11:00).