3.3.2012 19:15

Nίκες για Δάφνη, Καλαμωτή και Κανάρη

Με έξι γκολ φιλοδώρησε ο Κανάρης την Ελάτα στο γήπεδο των Νενήτων και πάει στο ντέρμπι με τον Ατρόμητο με ανεβασμένη ψυχολογία μετά τις εξαιρετικές τελευταίες εμφανίσεις του.
Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Μονίαρος, όταν έκλεψε την μπάλα και πλάσαρε. Το 2-0 (σκορ ημιχρόνου) έγινε μετά από ωραίο συνδυασμό και σέντρα του Κουφούδη στον Ρέππα που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά. Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει στον Καππό, αφού πέτυχε 4 γκολ και ανέβηκε μάλιστα στην κορυφή των σκόρερ (μαζί με τον Σούκα Π.). Ο επιθετικός του Κανάρη έκανε το 3-0 με τετ α τετ, ενώ πέτυχε το τέταρτο γκολ μετά από πάσα του Καρανικόλα. Το χατ τρικ του Καππό έγινε μετά από τακουνάκι των Καρανικόλα και Σαμιώτη, ενώ το 6-0 έγινε μετά από λάθος των αμυντικών της Ελάτας.

Το πιο παραγωγικό της παιχνίδι έκανε για τη φετινή χρονιά η Δάφνη αφού επικράτησε στο γήπεδο της Καλλιμασιάς με 0-5 της Αναγέννησης. Οι γηπεδούχοι μετρούσαν τρεις συννεχόμενες νίκες, αλλά στον σημερινό αγώνα παρουσιάσαν άλλο πρόσωπο, σε σχέση με τα τελευταία τους παιχνίδια, αφού δεν απείλησαν την εστία των φιλοξενούμενων. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Παπαγιάννης, Παπαλάνης, Φεγγουδάκης, Κουϊμάνης και Κίνδυλας.

Η Καλαμωτή επικράτησε με 1-2 του Κοφινά στο δημοτικό στάδιο Χίου και έφτασε τις 10 νίκες στο πρωτάθλημα. Το 0-1(σκορ ημιχρόνου) για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Μονιός μετά από κόρνερ του Γαλάτουλα. Ο Κοφινάς ισοφάρισε με τον Πούλη με κοντινή προβολή, για να δώσει τη νίκη στην Καλαμωτή ο Νέλα με σουτ από το ύψος του πέναλτι. Από τους γηπεδούχους αποβλήθηκε ο Κάμπουρας με δύο κίτρινες, ενώ ο Κοφινάς είχε και δοκάρι στο 93'. Η Καλαμωτή πάντως ήταν καλύτερη και είχε πολλές χαμένες ευκαιρίες, αφού ο νεαρός τερματοφύλακας Χριστοδούλου ήταν εξαιρετικός.