9.2.2014 10:21

Νέο ρεκόρ οχτάρας

Με 8 τέρματα φιλοδώρησε  ο Ηρακλής τον Λαίλαπα σκορπίζοντας τον και κάνοντας νέο φετινό ρεκόρ. Οι Θυμιανούσοι ξέσπασαν έπειτα από την ήττα με τον Ατρόμητο. Στην Καλλιμασιά η Δάφνη νίκησε τον Όμηρο με 3-1 με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά ενώ το σκορ ήταν 1-1. Ματς Θρίλερ στο Δημοτικό Στάδιο με ανατροπές και 3 αποβολές. Η Μίκρα προηγήθηκε αλλα ο Βαρβασιακός ισοφάρισε πριν το ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Ντάνος με πέναλτι έδωσε προβάδισμα στο Βαρβάσι. Ακολούθησε και άλλο χαμένο πέναλτι του Στάθη και στην συνέχεια η Μίκρα έφερε τα πάνω κάτω και το σκορ στο 3-2.Με 9 παίχτες λόγω αποβολής του Ντάνου, ο Μπάλιου ισοφάρισε στο 90’ αλλά ο Κεπούτο στο 93’ με το τρίτο του γκολ  χάρισε το τρίποντο στην  Μίκρα βυθίζοντας  τον Βαρβασιακό.Σήμερα στις 15.00 το ντέρμπι κορυφής στα Νένητα ανάμεσα σε Κανάρη και Ατρόμητο.

Στην Β’ τοπική  οι Καρυές πήραν το ντέρμπι με το Κλασσικό με 4-3 ενώ ο Λέων επικράτησε της   Α.Ε Χίου με 4-1

Ειδήσεις σήμερα. Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.

Τα νέα της Χίου κάθε Παρασκευή στην πόρτα σας. Γίνετε συνδρομητής της εφημερίδας «πολίτης» συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική φόρμα εδώ.