τελ. ενημ.: 20/10/13 18:16

Μάχη μέχρι τέλους

BAOΛ – ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 80 – 83

ΜΑΧΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΕΠΤΟ

Πάλεψε το ματς η ομάδα του Π. Βούλικα σε ένα κατάμεστο Δημ. Στάδιο μέχρι την τελευταία επίθεση αλλά στην ρώσικη ρουλέτα των τελευταίων επιθέσεων ηττήθηκε.

Καλλιμανάς , Μυτιληνού και Σουλίκας αποχώρησαν με φάουλ και απουσίαζαν στα τελευταία κρίσιμα λεπτά.

Από την αρχή προηγούνταν ο ΒΑΟΛ κλείνοντας το ημίχρονο με 36-31.Στην επανάληψη το Πέραμα πιο  εύστοχο από την περιφέρεια πετυχαίνοντας 12 τριποντά με αιχμή δόρατος τον Καραμαδούκη  περνώντας  κεφάλι στο σκορ. Στο τέλος ο ΒΑΟΛ ισορρόπησε το ματς και τελικά ηττήθηκε στις λεπτομέρειες στο τέλος.

Δεκάλεπτα 27-21, 36-31,60-58, 80-83

ΒΑΟΛ (Βούλικας): Τσιριγώτης1, Ζεχερλής 1, Καλλιμανάς 10(1), Μυτιληνού 13, Σουλίκας 17(2), Χατζηλάμπρου 26(4), Τσελεπίδης 2, Νακόπουλος 4, Σακελάρης, Μιχαλιός, Τσουκάλης, Τροβάς 5

Ερμης Περάματος (Κασσης): Χαραλαμπίδης 6(2), Κουκουβάκης 3, Παπαδής 5, Καραμαδούκης 36(7), Ιωάννου, Μαρίνος13(3), Στέφος 7, Πλατσικούδης 12, Λεγάτος, Αρβανίτης