Αθλητισμός

19/1/14 18:36

τελ. ενημ.: 19/1/14 18:36

Λύγισε στο τέλος

Αλλά μια ήττα γνώρισε ο ΒΑΟΛ με αντίπαλο την Πεύκη στην λήξη του Α’ γύρου στην Γ’ Εθνική κατηγορία. Αν και είχε στο πλευρό του τον ενθουσιώδη κόσμο του λύγισε στα τελευταία κρίσιμα λεπτά.

Ενώ ο ΒΑΟΛ είχε προβάδισμα στις 3 πρώτες περιόδους στην τελευταία περίοδο  μίλησε η εμπειρία της Πεύκης που πήρε προβάδισμα εκμεταλλευομένη και την αστοχία του ΒΑΟΛ  περνώντας προβάδισμα με 72-71. Με το γήπεδο να είναι όρθιο ο Χατζηλάμπρου ισοφάρισε στα 30’’ και ενώ ο Τσαπρούνης  αποχώρησε με 5 φάουλ. Στην τελευταία επίθεση πέτυχε δίποντο η Πεύκη περνώντας το ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα: 26-13, 46-46, 63-57, 73-75

ΒΑΟΛ (Βούλικας): Μυτιληνού 13, Αλεξάκης , Ζεχερλής, Σουλίκας 5(1), Τσαπρούνης 7, Τσιριγώτης, Χατζηλάμπρου 26(6), Τσελεπίδης 5, Νακόπουλος 4, Τρόβας 10(1), Καλιμανάς 3(1), Μιχαλιός

ΠΕΥΚΗ (Κοντομηνάς): Ιωαννίδης , Τζωρτζόπουλος, Κυριαζόπουλος 4, Σβερκούνος, Κορκοσούρας 11(2), Βούζας 22(2), Γραμματίκας 3, Κεράτσας 10(1), Μπάρμπαρης 2, Γεωργοπαπαδάκος 23(1)