23.5.2012 16:40

Λές…να γίνει το θαύμα;

Με σημαντική νίκη ξεκίνησε   τις υποχρεώσεις του στους αγώνες  μπαράζ της Δ' Εθνικής ο Ατρόμητος, αφού επικρατώντας εκτός έδρας της Ένωσης Σάμου με σκορ 4-2.
Η Σάμος ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο 1-0, αλλά ήταν φανερό ότι ο Ατρόμητος μπορούσε να ¨χτυπήσει» τον αγώνα  Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ισοφάρισε 1-1 με τον Κ. Νύκτα και πήρε το προβάδισμα 1-2 με τον Ζαννίκο. Το τρίτο γκολ για την ομάδα της Χίου πέτυχε και πάλι ο Κ. Νύκτας 1-3 και το τέταρτο  ο Π. Σούκας. Προς το τέλος του αγώνα η Ένωση της Σάμου μείωσε σε 2-4 Ένωση ήταν να μειώσει σε 4-2.

Υποδέχεται τον Πανελευσινιακό.

Η δεύτερη αγωνιστική συνεχίζεται σήμερα, με τον Ατρόμητο να υποδέχεται τον Πανελευσινιακό στις 17:00  στο στάδιο της Χίου. Η ομάδα της Ελευσίνας, που έπεσε θύμα έκπληξης την πρώτη αγωνιστική, χάνοντας στην έδρα της από τον Πέλοπα Κιάτου, θα επιδιώξει «να ρεφάρει» για να καλύψει το χάντικαπ, να μην χάσει την επαφή με τον Πέλοπα, που λογικά θα νικήσει τη Σάμο και να πιάσει πιθανά τον Ατρόμητο στη βαθμολογία. Αν ηττηθεί θα έχει τεθεί από νωρίς εκτός διεκδίκησης, αν και είναι η ομάδα που όπως έχει δηλώσει και ο Στ. Παπαθεοδώρου, πριν την έναρξη των αγώνων θεωρητικά ήταν (και ίσως να είναι ακόμη)το πρώτο φαβορί για την άνοδο .

ΣΤ. ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ: Μπορούμε

«Το αποτέλεσμα είναι δίκαιο, για το πρώτο ημίχρονο ίσως έφταιξε το ότι δεν είχαμε προετοιμασθεί κατάλληλα σε ένα τόσο σύντομο χρονικό διάστημα για να μπουν  στην ψυχολογία και το ρυθμό του παιχνιδιού. Θεωρώ όμως ότι στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε πολύ καλύτερα τρεξίματα, πιο πολύ πίεση στη μπάλα, πιο καλή επιθετική ανάπτυξη, πιο ήρεμη τελική πάσα και η νίκη μας θα μπορούσε να έχει πάρει πολύ μεγαλύτερες διαστάσεις. Ο αυριανός αγώνας με τον Πανελευσινιακό έχει ιδιαιτερότητες και δυσκολίες. Δεν μας παραπλανεί το ότι ηττήθηκε από τον Πέλοπα στο γήπεδο του, δεν παύει να είναι μια καλή ομάδα, έχω στα χέρια «το σκανάρισμα» του αντιπάλου μας από στοιχεία που έχουμε πάρει, θα μελετήσουμε την αγωνιστική του συμπεριφορά και αν έχουμε την αγωνιστική εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου με τη Σάμο, δεν θα έχουμε πρόβλημα, μπορούμε να διεκδικήσουμε και τη νίκη».