27.4.2015 15:59

Καταιγιστικός ο Πύργος, σώθηκε με 6αρα

Ο Πύργος δυσκολεύτηκε για ένα μισάωρο στον αγώνα μπαράζ με την Δόξα, η οποία πάλεψε το παιχνίδι μέχρι να δεχτεί και το δεύτερο γκολ στο 60’, αλλά στη συνέχεια κατέρευσε και δέχτηκε άλλα τέσσερα γκολ, με τον Πύργο να παίρνει τελικά τη νίκη με 6-0 και να παραμένει για άλλη μια χρονιά στην Α΄ Καγηορία.

Καρέ-καρέ

3’ Ατομική προσπάθεια του Σ.Βασιλάκη που μπαίνει στην περιοχή και στέλενει τη μπάλα ελάχιστα άουτ

12’ Ο Λοϊζος γύρισε στον Σ.Βασιλάκη που σούταρε λίγο πάνω από το οριζόντιο

13’ Η Δόξα διαμαρτυρήθηκε ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή στο σουτ του Παπακυριάκου που έδιωξε ο Μονιώδης

38’ Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Σαραντάκης με κεφαλιά έδωσε στον Λοϊζο που από κοντά άνοιξε το σκορ, 1-0

52’ Σουτ του Ζερβούδη, ο Πασβάντης έδιωξε στη γωνία του σε κόρνερ

65’ Ο Σ.Βασιλάκης έκλεψε τη μπάλα και γύρισε στον Κεφαλονίκα που έκανε το 2-0

73’ Ξανά ο Σ.Βασιλάκης, γυρίζει στον Στάμαργα που πετυχαίνει το 3-0

77’ Ο Ν.Βασιλάκης βγαίνει στην κόντρα και σκοράρει το τέταρτο γκολ, 4-0

85’ Ωραίο γκολ από τον Σ.Βασιλάκη που κρεμάει από πλάγια τον Πασβάντη, 5-0

87’ Οι παίκτες του Πύργου συνδυάζονται ωραία με τελικό αποδέκτη τον Στάμαργα, για το 6-0

90’ Ο Σ.Βασιλάκης με ωραία προσπάθεια στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο