19.5.2013 16:58

Κανάρης Νενήτων - Α.Ο. Μυκόνου: 2-0 (ΒΙΝΤΕΟ)

Στο γήπεδο των Νενήτων σήμερα το μεσημέρι, ο Κανάρης πέτυχε σπουδαία νίκη απέναντι στον Α.Ο. Μυκόνου για την 3η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Football League 2, με σκορ 2-0, φτάνοντας έτσι τους 9 βαθμούς. Η Μύκονος έτσι έμεινε στους 6 και θα τα παίξει όλα για όλα την Τετάρτη με αντίπαλο την Αναγέννηση Γέρας στην Μυτιλήνη και σε περίπτωση που απολέσει βαθμούς εκεί, θα λιγοστέψει τις ελπίδες της για άνοδο, με τον Κανάρη να έχει τον πρώτο λόγο. Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα των Νενήτων, από την οποία δεν υστέρησε κανείς σε απόδοση, ο Καπός, που δημιούργησε με ωραίες ατομικές ενέργειες και τα δύο γκολ της ομάδας του. Στο πρώτο μισάωρο του αγώνα η Μύκονος είχε την ελαφρά υπεροχή στον αγώνα, χωρίς όμως να δημιουργήσει την μεγάλη ευκαιρία. Στη συνέχεια ο Κανάρης ισορρόπησε και βγήκε μπροστά, χάνοντας μεγάλη διπλή ευκαιρία στο 34΄ με τους Κάργατζη και Ατσάλη, με τον δεύτερο να ανοίγει το σκορ στο 42΄ από κοντά, μετά από φοβερή κούρσα του Καπού από δεξιά. Στην επανάληψη η Μύκονος προσπάθησε να αιφνιδιάσει τους γηπεδούχους και έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 46΄ με τον Πανέτα. Το επόμενο 20λεπτο το παιχνίδι πήρε μια άγρια ομορφιά, με φάσεις εκατέρωθεν και γρήγορο ρυθμό. Ο Κανάρης κλείδωσε την νίκη στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Πάλλα να τελειώνει άψογα την πολύ καλή ενέργεια και πάσα του Καπού, γκολ το οποίο μπορεί να αποδειχθεί πολύ σημαντικό σε περίπτωση ισοβαθμίας. Δέκα λεπτά νωρίτερα ωστόσο η Μύκονος είχε χάσει σημαντική ευκαιρία και πάλι να ισοφαρίσει με τον Μπαλλή.

Να σημειωθεί ότι τον αγώνα, που μεταδόθηκε ζωντανά από το web tv του "π" σε συνεργασία με το sportschios.gr, παρακολούθησαν 250 επισκέπτες.