3.4.2017 12:27

Χατ τρικ Ζεράϊ στην 5άρα του Κανάρη επί του Λέοντα

Με χαρακτηριστική άνεση ο Κανάρης επιβλήθηκε με 5-0 του Λέοντα στα Νένητα και μείωσε τη διαφορά από τον Ηρακλή στον ένα βαθμό, με τους γηπεδούχους να αγωνίζονται την επόμενη αγωνιστική στο Δαφνώνα.

Επιθετικός μονόλογος για τους «κιτρινόμαυρους» που άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό, μετά από βαθιά μπαλιά του Μεταξή στον Ζεράι, με τον τελευταίο να βγάζει παράλληλα για τον Σεζένια που κρέμασε τον Ρυμική για το 1-0. Το 2-0 ήρθε στο 37′ με προβολή του Ζεράι μετά από σέντρα του Βαϊντερλή, ενώ το 3-0 (σκορ ημιχρόνου) έγινε στο 38′ μετά από σουτ του Ζεράι και τον Βαϊντερλή να παρεμβάλεται στην πορεία της μπάλας.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Κωστάλας θα βρει με κάθετη μπαλιά τον Ζεράι που με πλασέ έκανε το 4-0, για να ολοκληρώσει το χατ-τρικ του στο 52′ μετά από ωραίο συνδυασμό των Σεζένια και Βαϊντερλή.

Ειδήσεις σήμερα. Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.

Τα νέα της Χίου κάθε Παρασκευή στην πόρτα σας. Γίνετε συνδρομητής της εφημερίδας «πολίτης» συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική φόρμα εδώ.