2.3.2014 16:03

Φυσιολογική ήττα από τον Ολυμπιακό

ΗΤΤΑ ΜΕ 14-3 ΣΤΟ ΙΩΝΙΚΟ

Ήττα με 14-3 από τον Ολυμπιακό για τον Ναυτικό Όμιλο Χίου, για την 17η αγωνιστική της Α1 Πόλο, στο τελευταίο «χαμένο» θεωρητικά παιχνίδι για την ομάδα του νησιού μας, αφού πλέον ακολουθούν οι αναμετρήσεις με Κέρκυρα (εκτός, την Τετάρτη 5/3), Πανιώνιο (εντός), Γλυφάδα (εκτός), Αργοστόλι (εντός) και Π.Φάληρο (εκτός). Σε αυτά τα παιχνίδια, αν ο ΝΟΧ παρουσιαστεί σοβαρός, μπορεί να κάνει το 5/5 και να διεκδικήσει την 5η θέση, στην οποία βρίσκεται μέχρι στιγμής ο Νηρέας Λαμίας.
Στο παιχνίδι, οι ερυθρόλευκοι πήραν προβάδισμα επτά γκολ στο ημίχρονο (0-7), με τον ΝΟΧ να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ μετά από είκοσι λεπτά με τον Ντούλο, ενώ τα άλλα δύο γκολ των γηπεδούχων πέτυχαν οι Γαβαλάς και Παππάς. Ο Μάκης Μικέδης, που δεν είχε στη διάθεσή τους τους Μπεριστιάνο, Πετρόχειλο και Πισσία, έδωσε χρόνο συμμετοχής σε νεαρούς παίκτες.

Τα οκτάλεπτα: 0-3, 0-4, 2-4, 1-3

ΝΟ ΧΙΟΥ: Ντούλος 1, Παππάς 1, Γαβαλάς 1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Φουντούλης 5, Μουρίκης 2, Κολόμβος 2, Ντόσκας 2, Βλαχόπουλος 1, Δελακάς 1, Γούνας 1