14.2.2017 10:29

Φωνάζει ο ΦΟΒ

Στο ντέρμπι της  9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της  Α΄ κατηγορίας Ανδρών, ο ΒΑΟΛ νίκησε στην παράταση τον ΦΟΒ 72 – 73 (κανονικός αγώνας 60-60), αλλά η ομάδα του Βροντάδου διαμαρτύρεται για τη διαιτησία των Φλωράδη και Κηπώση. Σε ανακοίνωση που ανάρτησε η διοίκηση υποστηρίζει τα ακόλουθα με ανακοίνωση που ανάρτησε στο επίσημο site της ομάδας:

«Στην παράταση η ομάδα του ΒΑΟΛ παρατάχτηκε με 7 παίκτες μια και οι δυο διαιτητές (ΦΛΩΡΑΔΗΣ – ΚΗΠΩΣΗΣ) από το πρώτο λεπτό σφύριζαν όλες τις φάσεις υπέρ του ΒΑΟΛ αρχικά δίνοντας 2 σετ βολών σε ανύπαρκτά εντελώς φάουλ, εν συνέχεια και 3 λεπτά πριν τελειώσει το ντέρμπι διείσδυση του ΛΕΓΑΤΟΥ και εξόφθαλμο φάουλ πάνω του, χρεώθηκε για διαμαρτυρία τεχνική ποινή και αποβολή μιας και ήταν το 5ο φάουλ στην ίδια φάση ο ΠΑΤΕΛΙΔΑΣ παίρνει το επιθετικό ριμπάουντ βάζει καλάθι και φάουλ με την φάση να μην υπάρχει για του διαιτητές. Η κορυφαία φάση του αγώνα ήταν τα τελευταία δευτερόλεπτα με φάουλ πάνω στον ΚΑΡΥΔΑ πίσω από το κέντρο και με τον παίκτη μας να σουτάρει να του δίνουν 2 αντί 3 βολές. Στην παράταση λοιπόν κρίθηκε το παιχνίδι με τους παίκτες μας να μην μπορούν να κερδίσουν τους αρνητικούς πρωταγωνιστές ΦΛΩΡΑΔΗ – ΚΗΠΩΣΗ οι οποίοι απορήσαμε από την Παρασκευή για ποιον λόγο να σφυρίζουν ένα τέτοιο ντέρμπι μην έχοντας την ανάλογη εμπειρία».