9.2.2014 20:10

Έσπασε το ρόδι

Έστω και αργά στην 14η αγωνιστική ο Νηρέας κατάφερε να κερδίσει την Πετρούπολη και να κάνει την πρώτη του νίκη στο Πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενες αιφνιδίασαν και πήραν το πρώτο κρίσιμο σετ που σε περίπτωση ισοβαθμίας της φέρνει πάνω από τον Νηρέα (στο πρώτο ματς κέρδισαν με 3-0).

Στα επόμενα σετ ο Νηρέας έδειξε ένα άλλο πρόσωπο και με την βοήθεια του κόσμου που γέμισε το Κλειστό επικράτησε σε όλους τους τομείς περνώντας το πολυπόθητο ροζ φύλλο αγώνα και δίνοντας στην ομάδα  κουράγιο για την συνέχεια.

Διαιτητές : Παπαδογιάννης-Αντωνόπουλος

Τα σετ 13-25, 25-22, 26-24, 25-18

Νηρέας Χίου (Κυλαδίτης): Κούγια, Μοσχούρη, Θωμαΐδου, Μαστοράκη, Ξάνθου, Σιδεράτου, Βαβάτσικου (λ), Κωσταρά, Βάλβη.

Πετρούπολη (Μαναριώτης): Καλλιώρα, Σκληβανίτη, Κατσιμπούλα, Καραγρηγορίου, Μουζάκη, Μόρφα, Μαυροειδοπούλου (λ), Βασιλείου

Πρωτάθλημα: Α2 Εθνική Κατ. Γυναικών