21.4.2015 15:32

Έμεινε στην Α’ η Καλαμωτή

ΜΕ ΝΙΚΗ 2-1 ΕΠΙ ΤΩΝ ΚΑΡΥΩΝ

Μεγάλη νίκη για την Καλαμωτή με ανατροπή επί των Καρυών, με σκορ 2-1, με την ομάδα του Ντούλη να είναι η μεγάλη κερδισμένη, αφού κατάφερε να παραμείνει στην Α’ Κατηγορία, εκμεταλλευόμενη την ήττα του Λέοντα από τον Πύργο.

Οι Καρυές προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με πλασέ του Καλογερά, μετά από πάσα του Τσαφαρά.  Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 54΄ σε ανατροπή του Δάνδουλα στην περιοχή, με τις Καρυές να διαμαρτύρονται έντονα για την απόφαση του Επιτροπάκη. Το πέναλτι εκτέλεσε ο ίδιος και έφερε το ματς στα ίσα.

Στο 75΄ η Καλαμωτή γύρισε το παιχνίδι με γκολ του Δάνδουλα, με τους φιλοξενούμενους να φωνάζουν για μη τήρηση του fair play, αφού ο Λελάκης βρέθηκε στο έδαφος από μαρκάρισμα, χωρίς οι παίκτες της Καλαμωτής να βγάλουν την μπάλα έξω. Ο αγώνας διακόπηκε για αρκετά λεπτά λόγω διαπληκτισμών, ενώ οι Καρυές τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Ξενάκη στο 80΄ με δεύτερη κίτρινη για διαμαρτυρία.

Ειδήσεις σήμερα. Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.

Τα νέα της Χίου κάθε Παρασκευή στην πόρτα σας. Γίνετε συνδρομητής της εφημερίδας «πολίτης» συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική φόρμα εδώ.