26.4.2013 19:02

Δεύτερη ήττα από την Βουλιαγμένη για τον ΝΟΧ

Το 2-0 στις νίκες έκανε η Βουλιαγμένη με αντίπαλο τον Ν.Ο.Χίου, αφού επικράτησε με 8-5 στο Ιωνικό κολυμβτήριο και πήρε την πρόκριση για τον τελικό του πρωταθλήματος. Ο αγώνας κρίθηκε ουσιαστικά στο δεύτερο οκτάλεπτο, εκεί που οι φιλοξενούμενοι πήραν διαφορά τεσσάρων γκολ, με την ομάδα του νησιού μας να κυνηγάει στο σκορ, αλλά να μειώνει μέχρι τα δύο γκολ. Ο Ν.Ο.Χ. πλήρωσε για ακόμα μια φορά τον κακό παίκτη παραπάνω, αφού σκόραρε μόλις τρεις φορές σε 12 προσπάθειες!

Η Βουλιαγμένη προηγήθηκε με 1-0, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1, το οποίο ήταν και σκορ πρώτου οκταλέπτου. Στη δεύτερη περίοδο, οι περσινοί νταμπλούχοι μπήκαν δυνατά και με ένα σερί 4-0 προηγήθηκαν με 1-5, ενώ το ημίχρονο έληξε 3-6. Ο Ν.Ο.Χ. προσπάθησε να εκμεταλλευτεί την αποβολή με αντικατάσταση του Μάνθου Βουλγαράκη από το 2ο οκτάλεπτο και των τριών ποινών των Βλαχόπουλου και Μυλωνάκη στην τέταρτη περίοδο, αλλά ο Τσαλκάνης κράτησε τη διαφορά για την ομάδα του.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο Ιωνικό κολυμβητήριο βρέθηκαν ελάχιστοι φίλοι του Ν.Ο.Χ., ίσως λόγω της ώρας διεξαγωγής του αγώνα, αλλά και της απογοήτευσης από την ήττα με 10-2 στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων.

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-1, 2-5, 1-1, 1-1

ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Μπελέγρης): Καραμπέτσος, Μιράλης 1, Μιμίδης, Κατσουλάκης 1, Κόχειλας Ι., Θεοδωτόπουλος, Κανδιόγλου, Βιτέλας, Ντούλος, Φουντούλης Γιώρ. 1, Μπεριστιάνος 1, Γαβαλάς Ι., Δεβές, Σωτηριανός, Χατζηκυριακάκης 1

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Τεό Λοράντος): Τσαλκάνης, Μυλωνάκης, Χατζηδάκης, Κομάντινα 1, Ελμισιάν 1, Βελώνιας, Αφρουδάκης Χρ. 1, Καρούντζος, Βλαχόπουλος 2, Τίγκας 3, Βουλγαράκης, Πρωτονοτάριος, Μασμανίδης