4/2/13 18:16

τελ. ενημ.: 4/2/13 18:16

Ατσάλινη νίκη

ΑΝΕΤΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΚΑΝΑΡΗ ΜΕ 6-0

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ατσάλη που σημείωσε 4 τέρματα, προσπερνώντας έτσι τον Μουλάκη στον πίνακα των σκόρερ καθώς έφτασε τα 20, ο Κανάρης ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Βαρβασιακού, επικρατώντας  με το ευρύ 6-0.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Γουρλή το πάλεψε και πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 1-0. Το σκορ άνοιξε ο Ατσάλης στο 21΄, ενώ είχε δοκάρι με τον Καπό στο ξεκίνημα του αγώνα. Δοκάρι είχε και ο Βαρβασιακός με τον Ρεζούλι στο 35΄. Στην επανάληψη ο Κανάρης κυριάρχησε απόλυτα στον αγωνιστικό χώρο και σημείωσε άλλα πέντε τέρματα. Τρία πέτυχε ο Ατσάλης και από ένα Καπός και Ζεράι.
Λεπτό προς λεπτό
3΄ Κόρνερ από δεξιά του Κάργατζη, ο Καπός κάνει το ψαλιδάκι, αλλά η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.
12΄ Σουτ του Κωφού μέσα από την περιοχή και αριστερά, άουτ.
20΄ Σέντρα του Ρέππα από δεξιά για τον Κάργατζη, που κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.
21΄ Μετά από σύγχυση στα καρέ του Ανδρεάδη, η μπάλα φτάνει στον Ατσάλη, που από κοντά ανοίγει το σκορ για τον Κανάρη (1-0).
35΄ Μετά από λάθος του Ρέππα, ο Ρεζούλι κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα τραντάζει το κάθετο δοκάρι του Μονιώδη.
49΄ Σουτ του Ντεμίρι, η μπάλα περνάει λίγο άουτ.
50΄ Σουτ του Καπού από δεξιά, άουτ.
51΄ Σέντρα του Γρίγου από αριστερά, ο Ατσάλης κατεβάζει την μπάλα με το στήθος μέσα στην περιοχή και με πλασέ διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του(2-0).
64΄ Ωραία ατομική ενέργεια του Καπού από δεξιά, που μπαίνει στην περιοχή και με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ανδρεάδη (3-0).
67΄ Σέντρα του Καπού από δεξιά, ο Ατσάλης με κεφαλιά μέσα από την περιοχή πετυχαίνει χατ-τρικ (4-0).
85΄ Μετά από βαθιά μπαλιά στην περιοχή του Βαρβασιακού, ο Ζεράι κερδίζει την μπάλα και με πλασέ κάνει το (5-0).
88΄ Εξαιρετική πάσα του Καπού για τον Ατσάλη, που από το ύψος του πέναλτι με πλασέ σημειώνει το 20ο φετινό του τέρμα (6-0).
89΄ Τετ α τετ του Ντεμίρι με τον Μονιώδη, αλλά το πλασέ του φεύγει άουτ.

ΚΑΝΑΡΗΣ: Μονιώδης, Ρέππας, Γρίγος, Σοβατζής, Σαμιώτης, Λέσι, Καπός, Χωρεψιμάς, Ατσάλης, Κάργατζης, Βάβουζας
ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣ: Ανδρεάδης, Ντάνος Ν., Γάβανος, Μπογιατζής, Στάθης, Πνευματικούδης, Μπαλίου, Ρεζούλι, Ντεμίρι, Κωφός, Σαραντινός