28.1.2014 0:17

Απογοήτευση,Αδικία,Δυσαρέσκεια

Ανακοίνωση εξέδωσε το ΔΣ της ομάδας του Ποσειδώνα Καρδαμύλων. Η ανακοίνωση αναφέρει: Ύστερα από Διοικητικό Συμβούλιο που πραγματοποιήθηκε εχθές το βράδυ η διοίκηση του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ομόφωνα εκφράζει την απογοήτευση, την δυσαρέσκεια και την αδικία που υφίσταται κατεπανάληψη από συγκεκριμένους επιλεγμένους <<ΑΡΧΟΝΤΕΣ>> των χιώτικων γηπέδων.

Η ανακοίνωση αναφέρει:Η ομάδα μας χθες στον αγώνα με την <<πρωτοκλασάτη>> Δάφνη έχασε <<ΔΙΚΑΙΑ>> 2-4 με 4 τέρματα σε Μόνο 4 τελικές προσπάθειες. Η ομάδα μας έχανε 1-4 στο 60' λεπτό χωρίς να έχει δημιουργήσει το παραμικρό εντός κι εκτός αγωνιστικού χώρου δείχνοντας έτσι την ΔΙΑΓΩΓΗ των <<ΚΑΡΔΑΜΥΛΩΝ>> τα τελευταία 3 χρόνια.

Ξαφνικά σε μία διαμαρτυρία του προπονητή μας για μια λανθασμένη υπόδειξη του διαιτητή, θεώρησε σωστό να αψηφήσει την γνώμη του παρατηρητή διαιτητή και να συμβουλευτεί τον βοηθό του έχοντας ως σκοπό να τον αποβάλλει. Σημειώνουμε ότι ο παρατηρητής είπε αυτολεξεί τα εξής: "ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ Ο ΠΡΟΠΟΝΤΗΤΗΣ ΤΟΥ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ", ενώ νωρίτερα είχε κάνει επανηλημένες συστάσεις στον επόπτη να διακόψει το παιχνίδι και να αποβάλλει τον βοηθό προπονητή της Δάφνης για συνεχόμενες διαμαρτυρίες και υποδείξεις.

Τα τελευταία χρόνια στη Χίο "φωνάζει ο κλέφτης για να φοβηθεί ο νοικοκύρης" και επειδή δε θέλουμε να βασιζόμαστε μόνο σε θεωρίες αλλά σε πράξεις υπενθυμίζουμε ότι ενώ το παιχνίδι ήταν 1-4 και η <<Αποστολή>> του διαιτητικού τρίου είχε ήδη είχε ήδη έρθει εις πέρας, καθαρό γκολ της ομάδας μας ακυρώθηκε ενώ είχε προηγηθεί φάουλ στον αθλητή μας Β.Ρε από τον τελευταίο αμυντικό της Δάφνης. Δημιουργείται λοιπόν ένα εύλογο ερώτημα, εφόσον ο διαιτητής αφήνει τη φάση να εξελιχθεί πώς είναι δυνατόν να ακυρώνει από τη μία το γκολ και από την άλλη, γυρίζοντας πίσω τη φάση, να μην αποβάλλει με κόκκινη τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ αμυντικό της Δάφνης για το μαρκάρισμα του( δείχνοντας μόνο κίτρινη).

Καταλήγουμε λοιπόν στο εξής ότι ο Ποσειδώνας Καρδαμύλων ξεκίνησε αυτήν την προσπάθεια εδώ και τρία χρόνια με προοπτική  να συμβάλλει στη ανάπτυξη του ποδοσφαίρου στον τόπο μας και όχι να δημιουργεί κόντρες και προβλήματα.

Μπορεί κάποιοι να θέλουν την εξόντωση των ΚΑΡΔΑΜΥΛΩΝ, αλλά να είναι σίγουροι ότι "ο βρεγμένος την βροχή δεν την φοβάται".

Συγχαρητήρια στην ομάδα της Δάφνης για τη Νίκη της.

Υ.Σ : 1) Στην περασμένη αγωνιστική και συγκεκριμένα στον αγώνα ΕΛΑΤΑ-ΔΑΦΝΗ με αποβολή 2 παιχτών και ολιγόλεπτη διακοπή ο διαιτητής κράτησε 8' λεπτά καθυστερήσεις, ενώ στο μεταξύ μας αγώνα με 15' λεπτά διακοπή και 6 αποβολές(παίχτες, προπονητές και παράγοντες) κράτησε μόνο 6').

2) Ενημερώνουμε το φίλαθλο κοινό της Χίου ότι ουδέποτε πετάχτηκαν πέτρες στον πάγκο της φιλοξενούμενης ομάδας και στα γραφεία των διαιτητών από τους φιλάθλους μας σύμφωνα και με το φύλο αγώνα.

3) Επιτέλους οι αρμόδιοι ας λάβουν σοβαρά υπόψην τους ότι είναι η τέταρτη έκθεη παραπόνων για εύνοια προς ένα συγκεκριμένο σωματείο.