10.11.2013 0:54

Αναρρίχηση των Πρωταθλητών στην κορυφή

Στα Νένητα ο Κανάρης επικράτησε με 2 – 0 της Καλαμωτής με γκολ των Πάλλα και Γρίγου με πέναλτι και βρέθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας περιμένοντας τα σημερινά αποτελέσματα των υπόλοιπων πρωτοπόρων.

Νέο στραβοπάτημα για τον Ομήρο απέναντι στην Κυβέλη.Το 0 -2 του 55’ με τους Μπαστιάνο και Γιατζιτζόγλου δεν ήταν αρκετο να τους δώσει την νίκη. Με δύο γκολ του  Σπυράκη και ένα του Χαβιάρα έφεραν το ματς στο 3-3 μέσα σε 25 λεπτά.

Στο Δημ. Στάδιο η Μικρασιατική πέτυχε άλλη μία νίκη επικρατώντας του Πυργίου με 2- 1. Το σκορ διαμωρφώθηκε στα πρώτα 15 λεπτά με γκολ των Μπουλαζέρη , Γιαννικάκη για τους γηπεδούχους  ενώ μείωσε ο Στάμαργας. Ο Πύργος πίεζε για την ισοφάριση και η Μίκρα έβγαινε σε αντεπιθέσεις χωρίς να αλλάξει το σκορ