25.2.2018 10:15

Τέσσερα γκολ σε 10 λεπτά για τη Μίκρα που σταμάτησε στην «οχτάρα»

Συνεχίζει την αήττητη πορεία της στον 2ο γύρο η Μικρασιατική, που διέλυσε με 8-0 το Πανεπιστήμιο, το οποίο μετρά τέσσερις σερί ήττες. Από την άλλη, οι νικητές σκαρφάλωσαν στην 3η θέση της βαθμολογίας και στοχεύουν ακόμα και στη 2η θέση, που βρίσκεται ο ΑΠΟ Χίου. Η Μικρασιατική άνοιξε το σκορ στο 15′ και διπλασίασε τα τέρματά της στο 44′. Ένα τραγικό πρώτο δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο για τους φοιτητές έδωσε την ευκαιρία στους «κιτρινόμαυρους» να σκοράρουν τέσσερα τέρματα και να πάνε το σκορ στο 6-0! Τελικά, η ομάδα του Παπαθεοδώρου πέτυχε άλλα δύο γκολ στα τελευταία πέντε λεπτά για το τελικό 8-0!