20.9.2017 20:33

Στα Νένητα ο πρώτος τίτλος της σεζόν

Ο Κανάρης κατέκτησε τον πρώτο τίτλο της σεζόν. Με γκολ του Νίκου Ζαμπατάκη στο 85` νίκησε 1-0 τον Ηρακλή και κατέκτησε το Super cup της περσινής περιόδου. Στο πρώτο ημίχρονο οι αντίπαλοι ήταν ισάξιοι και ο Ηρακλής διαμαρτύρεται για ένα γκολ που του ακυρώθηκε ως οφ σάϊντ. Στο δεύτερο μέρος ο Κανάρης ήταν καλύτερος και επικράτησε δίκαια.                                        Ως  οφ σάϊντ ακυρώθηκε και ένα γκολ των νικητών.

«Χαιρόμαστε που ξεκινάει καλά η σεζόν. Έχουμε πολλές απαιτήσεις από την ομάδα, που έχει και πολλές υποχρεώσεις. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, φάνηκε ότι και ο Ηρακλής ήθελε να παίξει δημιουργικό ποδόσφαιρο και να μας απειλήσει. Στο δεύτερο η υπεροχή μας ήταν καθολική, χάσαμε πολλές ευκαιρίες αλλά τελικά ευτυχίσαμε να βάλλουμε ένα γκολ.  Η χρονιά που ξεκινάει θα είναι δύσκολη και ελπίζουμε να πάει καλά για τον Κανάρη. Ενισχυθήκαμε σημαντικά επιθετικά στις μεταγραφές, τώρα  χρειάζεται να αλλάξουμε το επιθετικό κομμάτι του παιχνιδιού  μας , αλλά η φιλοσοφία παραμένει η ίδια, να παίζουμε δημιουργικό παραγωγικό ποδόσφαιρο για να ικανοποιούμε και τον κόσμο», ανέφερε ο προπονητής του Κανάρη, Μαν. Παπαδόπουλος.

«Πολύ καλός αγώνας αντάξιος της αξίας και των δύο ομάδων. Ο Ηρακλής στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερος και πιστεύω ότι το γκολ που μας ακυρώθηκε δεν ήταν οφ σάϊντ. Στην επανάληψη ο Κανάρης ανέβηκε, κάθε μια ομάδα είχε  από ένα ημίχρονο. Την Κυριακή ξεκινάμε το πρωτάθλημα και θέλω να πιστεύω ότι θα παρουσιαστούμε ακόμη καλύτεροι, γιατί αυτή τη στιγμή γενικά οι ομάδες δεν είναι έτοιμες. Χρειαζόμαστε χρόνο για να ανταποκρινόμαστε στις ανάγκες του ενενηντάλεπτου. Η ομάδα μας είναι νέα, έφυγαν με μεταγραφές πολλοί ποδοσφαιριστές,  είμαστε ένα κράμα  παλιών και νέων παικτών. Στόχος μας είναι μια καλή πορεία», ήταν η δήλωση του προπονητή του Ηρακλή, Μπάμπη Σαββίδη.