20.12.2014 15:12

Σπουδαία νίκη για το Φάληρο έναντι του ΝΟΧ

Στο παιχνίδι που άνοιξε την 6η αγωνιστική της Α1 αντρών, το Παλαιό Φάληρο επικράτησε με8-6 του ΝΟ Χίου.

Έτσι η ομάδα του Νίκου Βενετόπουλου έφτασε τους 6 βαθμούς στο πρωτάθλημα ενώ η Χίος παρέμεινε στους 4.

Η εικόνα του ματς:

Οι παίκτες του Μίλαν Τζόρτζεβιτς μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, και πήραν προβάδισμα με 2 γκολ του Γαβαλά.

Το Φάληρο ισοφάρισε, αλλά οι Χιώτες ξέφυγαν στο τέλος του πρώτου μισού ξανά με 2 γκολ.

Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά για πρώτη φορά στον αγώνα τρέχοντας ένα επιμέρους 3-0.

Στη τέταρτη περίοδο ο ΑΟΠΦ διατηρούσε προβάδισμα των 2 τερμάτων και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 8-6.

Σημειώνεται ότι, λίγο πριν το τέλος του ματς αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο έφορος του Π. Φαλήρου, Άγγελος Μοσχοβέλης.

Π. Φάληρο – ΝΟ Χίου 8-6

Τα οκτάλεπτα: 0-2, 2-2, 3-0, 3-2

Π. Φάληρο (Ν. Βενετόπουλος): Γαβαλάς, Αμπατζόγλου, Τσβέτκοβιτς 1, Ξενάκης 2, Σιώνης 2, Σπηλιωτόπουλος, Παναγούλης, Βερύκοκος, Γωνιωτάκης, Φωκάς 1, Τσαγκάρης 1, Πεβέρετος, Τρούλος, Παπαναστασίου 1

ΝΟ Χίου (Μ. Τζόρτζεβιτς): Μισεντζής, Γκιάλης, Μαχαλιάς, Φάζος, Πρέκας 2, Αλάτσης, Κανδιόγλου, Βιτέλλας, Ντούλος 1, Γαβαλάς 2, Φουντούλης 1, Καλαργυρός, Μενής – Μαστρομιχαλάκης, Γκιουβέτσης, Αγιωργούσης

Διαιτητές: Σταυρόπουλος, Κουρτίδης

Αλυτάρχης: Τάκης  Λαγαρός

Ειδήσεις σήμερα. Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.

Τα νέα της Χίου κάθε Παρασκευή στην πόρτα σας. Γίνετε συνδρομητής της εφημερίδας «πολίτης» συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική φόρμα εδώ.