9.1.2017 12:49

Πάντα πρώτος

ΑΙΓΕΑΣ - ΦOB 43-35 ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ

Σπουδαία νίκη πέτυχε η ομάδα γυναικών του Αιγέα στο ξεκίνημα του δεύτερου γύρου επί του ΦΟΒ με σκορ 43-35. Το αποτέλεσμα την διατηρεί  στην κορυφή του πρωταθλήματος. ΟΦΟΒ παίζοντας καλό μπάσκετ προηγήθηκε στο ημίχρονο με σκορ 13-25. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Αιγέας ανέβασε την απόδοση του σε άμυνα και επίθεση  και έφτασε σε μιά δίκαιη νίκη.

Οι 10 πόντοι που δέχθηκε η ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο δείχνει το πόσο καλά δούλεψε η άμυνα σε αυτό το σημείο. Από τον Αιγέα 1η σκόρερ η Γιασεμή με 15(1) πόντους και ακολούθησε η Καρούση, Κλειδί για την νίκη ήταν η Φιλιππάκη με 6(1) και καθοριστική η Κρουσουλούδη  με 5 πόντους στο καλύτερο της ματς με τα χρώματα του Αιγέα.

Από τους φιλοξενούμενους διακρίθηκαν  η Ζαννάρα με 16 και η Πύρρου με 7 πόντους.