10.3.2012 18:58

Νίκες για Όμηρο και Βαρβασιακό

Δύσκολη νίκη για τον Όμηρο στο Πυργί, αφού επικράτησε της Ελάτας με 1-2, μένοντας μάλιστα πίσω στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν ένα κακό πρώτο ημίχρονο, αφού δεν απείλησαν την εστία του Γιάννη Κούτσουρα.
Η Ελάτα, ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ στο 40', όταν ο Αλεξόπουλος έφυγε μόνος του από το κέντρο ως την αντίπαλη περιοχή και ανατράπηκε από τον Κοττατή που αποβλήθηκε. Ο Αλεξόπουλος ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Όμηρος ανέβασε την απόδοση του και με δύο γκολ του Πελαντή πήρε το τρίποντο. Από την Ελάτα αποβλήθηκε ο Βούτας με δύο κίτρινες κάρτες.

Τους 24 βαθμούς στο πρωτάθλημα έφτασε ο Βαρβασιακός μετά τη νίκη του με 2-0 επί της Αναγέννησης. Με το αποτέλεσμα αυτό μάλιστα, οι γηπεδούχοι προσπέρασαν την Ελάτα. Τα γκολ για τον Βαρβασιακό πέτυχαν οι Ψήφος και Κωφός. Από τους φιλοξενούμενος αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Καζάκος.

Ειδήσεις σήμερα. Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.

Τα νέα της Χίου κάθε Παρασκευή στην πόρτα σας. Γίνετε συνδρομητής της εφημερίδας «πολίτης» συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική φόρμα εδώ.