5.12.2016 11:37

Καλπάζει η Καλαμωτή!

0-1 ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟ

Δεν πιάνεται η Καλαμωτή που αποτελεί έως τώρα την ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος, και έχει αποδείξει ότι αποτελεί ένα αξιόμαχο σύνολο που μπορεί στην καλή του μέρα να νικήσει οποιοδήποτε αντίπαλο. Αυτή τη φορά θύμα της ήταν ο Βαρβασιακός που ηττήθηκε με γκολ του Στάμαργα.                       Από τον αγώνα αποβλήθηκε με δύο κίτρινες κάρτες ο Στάθης του Βαρβασιακού.

Επί τέλους νίκη

ΛΑΙΛΑΠΑΣ – ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ 0-1

Μετά από πολλές αγωνιστικές η Μικρασιατική γεύτηκε τη χαρά της νίκης. Με γκολ του Μοσχούρη νίκησε το Λαίλαπα, ο οποίος αγωνίστηκε για μεγάλο διάστημα του αγώνα με δέκα παίκτες αφού στην αρχή του δεύτερου μέρους αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Τσακός.

Δύσκολη νίκη

ΠΟΣΕΙΔΩΝ- ΟΜΗΡΟΣ 2-1

Πολύ δύσκολα ο Ποσειδώνας νίκησε στα Καρδάμυλα 2-1 τον Όμηρο και πλασαρίστηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας μαζί με τον Κανάρη. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Πελαντής ο οποίος σκόραρε εναντίον της ομάδας της καρδιάς του, ισοφάρισε για τον Όμηρο ο Σωτηράκης και το γκολ της νίκης σημείωσε για τους γηπεδούχους ο Κλήμης με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ευκαιρίες για γκολ έχασαν και οι δύο ομάδες.

Ανάσα

ΛΕΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ 1-0

Με γκολ του Υψηλάντη ο Λέων νίκησε 1-0 τη Θύελλα και τουλάχιστον προσωρινά απομακρύνθηκε από τη ζώνη των ομάδων που θα δώσουν αγώνες μπαράζ για την παραμονή τους στην κατηγορία. Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με σουτ του Μηναδάκη.

Πεντάσφαιρος

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΥΡΓΟΣ 5-0

Με τρία γκολ του Σ. Σούκα και από ένα των Κωφίδη και Σαραντάκη  ο Ατρόμητος νίκησε εύκολα  5-0 τον Πύργο στην έδρα του. Η νίκη ήταν δίκαιη και ήλθε φυσιολογικά. Το απρόσμενο ήταν η παραίτηση του προπονητή του Ατρόμητου Αχ. Πασβάντη, ο οποίος υπέβαλλε την παραίτηση του αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα.