11.2.2018 20:27

Επιστροφή στις νίκες για Πανοινούσσιο,νίκες για Ομηρο και Αναγέννηση

Μεγάλη νίκη για τον Πανοινουσσιο που μετά από πολύ καιρό επέστρεψε στις επιτυχείς επικρατώντας με 1-2 του Πανεπιστημίου στο Δημοτικό στάδιο Χίου και το προσπέρασε στην 6η θέση.Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 με γκολ του Παντελιδακη και οι φοιτητές μείωσαν με τον Μητσιο.Το Πανεπιστήμιο έχει φρικτά παράπονα από τη διαιτησία του Τσουχλη και την επόπτη Σελλη, κυρίως για οφσάιντ σε γκολ του Παντελιδακη αλλά το ακυρωθεν γκολ για οφσάιντ του Βαβατσικου.

Για την Β’Κατηγορία και την 12η αγωνιστική ο Όμηρος επικράτησε με 0-3 του Λαίλαπα στο ντέρμπι της ημέρας με γκολ του Μασλαρινου με απευθείας φάουλ στο 1ο ημίχρονο , κεφαλιά του Κοκκώδη και ωραία ενέργεια και σουτ του Μπογιατζή στο 2ο ημίχρονο.Στο άλλο παιχνιδι η Αναγέννηση Θολοποταμίου πέτυχε την 7η νίκη στο πρωτάθλημα αφου επικράτησε με 2-1 του Κλασσικου.